PolitykaPolskaSzefowie PO i PSL: nie ma rozsądnej strategii w działaniach premiera

Karol Kwiatkowski25 marca, 20214 min

Nie ma żadnej rozsądnej strategii w tym, co robi premier Mateusz Morawiecki, to działania „na chybcika” – uważa lider PO Borys Budka. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że to nie opozycja jest przeszkodą walce z epidemią, ale PR i „koronalans” obozu rządzącego.

Nawiązując do czwartkowej konferencji premiera i ministra zdrowia w sprawie dodatkowych obostrzeń na najbliższe dwa tygodnie w związku z rozwojem epidemii, Budka ocenił, że to, co robi Morawiecki „pohukując, strasząc” opozycję „jest niegodne”.

„Dzisiaj premier zwala (winę za) sytuację pandemiczną na opozycję, a przypomnę, że to on, gdy było to potrzebne, w kampanii wyborczej mówił, że wygrał z pandemią” – powiedział lider PO na konferencji prasowej przedstawicieli opozycji.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że dla premiera Morawieckiego „szczucie na opozycję to jest taka sztuką, którą posiadł od wielu lat”.

„Nie ma konsultacji, nie ma chęci współdziałania, nie ma dialogu z opozycją i środowiskami społecznymi, są decyzje podejmowane tylko i wyłącznie przez partię rządzącą. Partia rządząca ponosi 100 proc. odpowiedzialności za kryzys zdrowotny, kryzys gospodarczy i nieprzygotowanie do trzeciej fali pandemii” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zwracając się do premiera stwierdził, że to nie opozycja jest przeszkodą w walce z Covid-19, tylko PR i „koronalans” obozu rządowego.

Budka zarzucił premierowi, że chce ukryć prawdziwe liczby dotyczące szpitali. „W 2015 r. w Polsce było ponad 950 szpitali, a na koniec 2019 roku tych szpitali było 888, ponad 20 tys. łóżek mniej za rządów PiS, to są fakty. Morawiecki nie przygotował Polski na trzecią falę pandemii, bo bił się o stołki” – stwierdził Budka nawiązując m.in. do napięć w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Ocenił, że rząd nie przedstawił uzasadnienia zamknięcia z dnia na dzień poszczególnych branż. „Premier Morawiecki nie wiedząc, co robić, blokuje poszczególne branże. To nie jest sposób, dlatego że polska gospodarka potrzebuje również tlenu” – mówił szef PO. Wskazywał, że w okresie wiosenno-letnim np. restauracje mogły działać przy limicie klientów i szczególnych środkach ostrożności. „Nie ma żadnej rozsądnej strategii w tym, co robi premier Morawieckiego, to jest działania na +chybcika+” – ocenił Budka. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 + dwanaście =