W czwartek rano rząd zaprezentuje kolejne obostrzenia

Magdalena Targańska24 marca, 20212 min

W czwartek rano zaprezentujemy kolejne obostrzenia, które są konieczne – powiedział w środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

„Popatrzmy na to, co dzieje się u naszych sąsiadów. W Niemczech również w samochodach prywatnych konieczne jest zakładanie maseczek, godzina policyjna w wielu krajach UE. Z taką trzecią falą właśnie się dzisiaj mierzymy i właśnie dlatego my także jutro rano zaprezentujemy dodatkowe obostrzenia, które są konieczne, żeby z jednej strony wypłaszczyć, a z drugiej strony przydusić tę trzecią falę” – powiedział premier.

Morawiecki zapowiedział również uruchomienie kolejnej tarczy finansowej dla przedsiębiorców z branż najbardziej dotkniętych pandemią, gdyż „są branże, które od października w niewielkim stopniu lub prawie wcale nie mogą funkcjonować”.

Minionej doby badania potwierdziły 29 978 przypadków zakażenia koronawirusem – to najwięcej od początku pandemii. Zmarło 575 chorych – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. W sumie z powodu COVID-19 w Polsce zmarło już ponad 50 tys. osób. (PAP)

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk