Niedzielski chce zamknąć kościoły na Wielkanoc?

Karol Kwiatkowski24 marca, 20212 min

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotka się w środę z przedstawicielami Kościoła w sprawie obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa przed zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi.

O takim roboczym spotkaniu poinformował sam Niedzielski w środowym wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Nie chciał ujawnić więcej szczegółów spotkania. Pytany o obostrzenia dotyczące kościołów zaznaczył, że chciałby, aby regulacje stosowane dotyczące różnych obiektów, miejsc czy sektorów nie były dyskryminujące. Przypomniał, że obecne normy w sklepach wielkopowierzchniowych i kościołach są takie same – 1 osoba na 15 m kw.

Zaznaczył, że docierają do niego informacje o weryfikacji realności tych limitów, które nie są raczej przestrzegane. „Dlatego ja m.in. dziś (środa – PAP) będę rozmawiał z władzami kościelnymi na temat przestrzegania tych obostrzeń” – powiedział. Powiedział, że w jego rekomendacjach w razie przyjęcia mocniejszych obostrzeń dla gospodarki będzie to, że powinna być zachowana proporcjonalność – czyli wszyscy powinni być dotknięci nimi w ten sam sposób.

Nie odpowiedział, z kim konkretnie ze strony kościelnej spotka się w środę.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban w poniedziałek w Polsat News powiedział, że od niedzieli możliwy jest w Polsce całkowity lockdown, jeśli w środę lub w czwartek przekroczymy 30 tys. zakażeń.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk