Rafał Trzaskowski trafił do szpitala w związku z koronawirusem

Paweł Skutecki23 marca, 20212 min

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski trafił do szpitala w związku z koronawirusem, który wykryto u niego 12 marca. „Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy” – przekazał we wtorek w mediach społecznościowych.

Rafał Trzaskowski informował, że jest zakażony koronawirusem w połowie marca. „Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!” – napisał 12 marca na Twitterze. Od tego czasu przebywał z rodziną w izolacji domowej, a we wtorek trafił do szpitala, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

„Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie” – podał.

„Mimo wykrycia zakażenia koronawirusem u prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, nikt inny z zarządu miasta nie został skierowany kwarantannę” – informowała po wykryciu COVID-19 u prezydenta stolicy rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. Jak wyjaśniła, spotkania i kolegia z udziałem zarządzających Warszawą odbywają się w formie zdalnej, przebywają oni w różnych pomieszczeniach. Ponadto do urzędu przychodzą rotacyjnie, co tydzień pracując z domu.

We wtorek resort zdrowia podał, że badania potwierdziły w Polsce 16 741 przypadków zakażenia koronawirusem oraz że zmarło 396 chorych. Najwięcej nowych dziennych przypadków w poniedziałek zarejestrowano na Mazowszu – 3105 i na Śląsku – 2023. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk