PolitykaWiceszefowa klubu Lewicy przechodzi do… Porozumienia Jarosława Gowina

Paweł Skutecki21 marca, 20212 min

Wiceszefowa klubu Lewicy Monika Pawłowska poinformowała w niedzielę wieczorem, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. Podkreśliła, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym.

„Dziękuję za wspólną pracę i działania w ramach Lewicy. Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego. Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem” – napisała w niedzielę wieczorem Pawłowska na Twitterze.

Dodała, że „program jak i praktyka działania politycznego Porozumienia są w obecnej sytuacji jej najbliższe”. „To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do KP PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym” – ogłosiła Pawłowska.

Zaznaczyła, że „to decyzja zgodna z jej sumieniem i z tym, do czego zobowiązała się wobec swoich wyborców”.

Lider Porozumienia Jarosław Gowin napisał na Twitterze pod adres Pawłowskiej: „Witamy na pokładzie Porozumienia. Monika! To przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami. Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o Panią Poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy” – napisał Gowin. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 3 =