Konfederacja: polityka lockdownowa nie ma żadnego uzasadnienia

Karol Kwiatkowski18 marca, 20215 min

Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a można odnieść wrażenie, że mamy teraz walkę z ludźmi w obronie pandemii; polityka lockdownowa nie ma żadnego uzasadnienia, ona nie działa, co pokazują przykłady innych państw – przekonywali w czwartek przedstawiciele Konfederacji.

Od najbliższej soboty do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywać rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki. Minister zdrowia Adam Niedzielski tłumaczył w środę, że przekroczona została bariera 25 tys. zakażeń dziennie, trzecia fala pandemii przyspiesza i trzeba podjąć zdecydowane kroki.

Do tej decyzji rządu posłowie Michał Urbaniak i Krystian Kamiński oraz szef Biura Prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk odnieśli się podczas konferencji prasowej w Sejmie.

W ocenie posła Urbaniaka, działanie ministra Niedzielskiego „wcale nie przynosi dobrych rezultatów”, a dotychczasowe regionalne lockdowny (w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim i mazowieckim) niewiele zmieniły i pokazują „brak logiki”. Przypomniał stwierdzenie Alberta Einsteina, według którego „szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”.

„To jakiś amok covidowy, w którym jest minister Niedzielski. (…) Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a można odnieść wrażenie, że mamy teraz walkę z ludźmi w obronie pandemii” – ocenił Urbaniak.

Polityk Ruchu Narodowego mówił, że wiele chorób, w tym nowotworowych, nie zostaną wykryte i nie będą leczone, a „tysiące ludzi umrze, tylko dlatego, ze rząd skupia sie wyłącznie na covidzie, a zapomina o innych chorobach”. „Żądamy od ministra Niedzielskiego, żeby zajął się innymi problemami, które również dotykają ochronę zdrowia” – oświadczył.

„Ta polityka lockdownowa nie ma żadnego uzasadnienia, nie działa i nie będzie działała, co pokazują przykłady innych państw” – przekonywał Kamiński.

Na potwierdzenie, że „lockdown nie działa”, Grabarczyk podał przykłady z sześciu stanów USA, które podjęły odmienne decyzje w sprawie obostrzeń. Zdaniem Grabarczyka, w stanach, gdzie obostrzenia były surowe, efekty były gorsze. Porównał m.in. Północną Dakotę, gdzie – jak mówił – „zdecydowano się na lockdown gospodarczy”, z Południową Dakotą, gdzie „nie zdecydowano się na lockdown”. „Efekt? To właśnie w Północnej Dakocie jest największa liczba zakażeń” – mówił.

Według Grabarczyka, w obecnym rządzie „mamy do czynienia z ludźmi kompletnie obłąkanymi, którzy nie są w stanie przyswoić podstawowych faktów, którzy wmówili sobie i zarażają swoich kolegów z rządu bzdurami, że jeśli będziemy wszystko zamykać, to wszyscy będziemy zdrowi”.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 27 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem i śmierci 356 chorych z COVID-19. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk