PolskaTylko u nasPomylił oskarżonego z pokrzywdzonym, pomylił jego płeć i nazwisko. Został szefem sędziów w Hadze

Paweł Skutecki16 marca, 202113 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Profesor Piotr Hofmański został właśnie szefem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Nie wszystkim ten awans się podoba. Były poseł i działacz Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu Jerzy Jachnik pokazuje kuriozalne postanowienie Sądu Najwyższego podpisane przez Piotra Hofmańskiego. 

W 2009 roku Sąd Najwyższy wydał postanowienie w trzyosobowym składzie, któremu przewodniczył sędzia Piotr Hofmański. „Z pokrzywdzonego zrobili ze mnie oskarżonego z art. 231 par. 1 kk, po czym w uzasadnieniu zmieniono mi nazwisko na Antoniego Jarosza (str. 2) oraz (str. 3) zostałem oskarżoną kobietą. Kiedy zrobiłem szum, Sąd Najwyższy napisał, że prostuje oczywiste pomyłki pisarskie, co jest kolejną żenadą, bo jak 3 osobowy skład może zmienić strony postępowania, zmienić nazwisko, a także zmienić płeć?  Nie zgadzam się na awanse takich sędziów” – skomentował awans Hofmańskiego poseł Jerzy Jachnik. 

– To co mogę domniemywać, to ktoś z trójki SSN na pewno kazał przepisać asystentowi z podobnej sprawy. A że asystent nie myślał, to przekleił nieprawdziwe głupoty. Nie zmienia to jednak faktu, że na oryginale uzasadnienia w SN muszą istnieć oryginalne podpisy SSN, a to już jest przestępstwo poświadczenia nieprawdy. Czy wyciągnięto jakieś konsekwencje? Żadne – relacjonuje Jerzy Jachnik.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • ( ˇ෴ˇ )

    17 marca, 2021 at 5:56 pm

    Może i pomylił, ale ma właściwe korzenie! A taki Jachnik to goj i niech się cieszy, że uszedł z życiem.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − 5 =