PolskaNiedzielski: trzecia fala przyspiesza

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dzisiejsza stopa wzrostu zachorowań względem poprzedniego tygodnia wynosi 44 proc. – ponownie powyżej wcześniejszej średniej. Liczba zleconych wczoraj testów przez POZ osiągnęła 60 tys. wobec 42 tys. w poprzedni poniedziałek. Trzecia fala przyspiesza – napisał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek resort zdrowia poinformował, że minionej doby badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 14 396 osób, 372 chorych z COVID-19 zmarło. Tydzień temu (9 marca) resort informował o 9954 nowych przypadkach i 282 zgonach.

Dane te skomentował na Twitterze szef MZ Adam Niedzielski.

„Dzisiejsza stopa wzrostu zachorowań względem poprzedniego tygodnia wynosi 44 proc. – ponownie powyżej wcześniejszej średniej. Liczba zleconych wczoraj testów przez POZ osiągnęła 60 tys. wobec 42 tys. w poprzedni poniedziałek. Trzecia fala przyspiesza” – ocenił minister. Do wpisu szef MZ dołączył wykres ilustrujący liczbę zakażeń w ostatnich dniach i ich dynamikę.

Także podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Niedzielski ocenił, że ostatnie dane o liczbie zakażeń są bardzo niepokojące. Zapowiedział, że rząd będzie uważnie przyglądał się temu, jak sytuacja będzie wyglądała w najbliższym czasie.

„Jeżeli będziemy mieli rzeczywiście do czynienia z realnym, dużym przyspieszeniem dynamiki zachorowań, to oczywiście konsekwencją tego będą decyzje, które będziemy podejmowali co do obostrzeń w skali całego kraju. Jeżeli ta obserwacja, która miała miejsce wczoraj, jest tylko takim wyjątkiem – bo o tym oczywiście przekonamy się jutro i pojutrze – to wtedy możemy rozważać jeszcze scenariusze regionalne. Ale o tym, co zrobimy, będzie decydowała dynamika rozwoju zachorowań w ciągu najbliższych dni” – mówił w poniedziałek szef MZ.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • ( ˇ෴ˇ )

  16 marca, 2021 at 12:47 pm

  A niby skąd ten debil ma te informacje? „Liczba zleconych wczoraj testów przez POZ osiągnęła 60 tys. wobec 42 tys. w poprzedni poniedziałek. Trzecia fala przyspiesza”

  Co to, qwa, znaczy? POZ zlecił testy, czy POZ wykonał testy? I jakie znaczenia ma liczba zleconych przez kogo (?) testów?

  Jeśli „fale” zależą od liczby zleconych (?) testów, to równie dobrze można spodziewać się TSUNAMI po zleceniu np. 5 milionów testów !

  Mamy tu do czynienia li tylko z napędzaniem histerii, bo rzeczywiście tak pi x oko z 65% polskiego pogłowia naprawdę żąda wstrzyknięcie im zajzajera PFIZER MACHT FREI und AD ASTRA.

  Odpowiedz

  • ( ˇ෴ˇ )

   16 marca, 2021 at 12:57 pm

   Dopowiem – „Profesor Kuna przyznaje jednocześnie, że szacunki dotyczące liczby zakażeń są mocno utrudnione, ponieważ lekarze nie mają informacji na temat rodzaju ognisk koronawirusa. – Nie mamy dokładnych danych, czy są to ogniska rozproszone, czyli że mamy bardzo wiele osób, które zakażają w społeczeństwie innych. A może są to ogniska zlokalizowane, które można szybko odizolować i zabezpieczyć – mówi pulmonolog w Radiu ZET.

   Według profesora Piotra Kuny, danych dotyczących ognisk nie ma, ponieważ polskie służby sanitarne są niewydolne. – Mimo że pandemia trwa rok, nic się tam nie zmieniło. Te panie pracują bardzo ciężko. Mamy z nimi kontakt i głęboko im współczujemy, ale one po prostu nie dają rady i nie są w stanie zrobić już nic więcej. Dlatego nie jesteśmy w stanie zapanować nad tymi ogniskami – tłumaczy pulmonolog w programie „Gość Radia ZET”
   Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Gosc-Radia-ZET.-Piotr-Kuna-u-Beaty-Lubeckiej.-12.03.2021

   Po prostu te sukinkoty czerpią te swoje „dane” z kapelusza, a właściwie spod mycki!

   A’propos, liderem zaufania polskiego pogłowia jest niejaki DUDA!
   I znów aktualna staje się fraza „gnój trza zaorać”!

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 4 =