PolskaDworczyk: dla pacjentów przewlekle chorych zabezpieczyliśmy szczepionki mRNA

Magdalena Targańska10 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dla pacjentów przewlekle chorych zabezpieczyliśmy szczepionki mRNA firm Pfizer i Moderna – zapewnił w środę we Wrocławiu szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk podczas konferencji prasowej we Wrocławiu był pytany o to, czy pacjenci przewlekle chorzy będą szczepieni również szczepionką AstraZeneca. „Dla całej tej grupy zastały zabezpieczony szczepionki firm Moderna i Pfizer, bo taka była rekomendacja rady medycznej przy premierze Morawieckim” – powiedział Dworczyk.

Dodał, że zapisy na szczepienia dla pacjentów przewlekle chorych zostały uruchomione po tym, jak „odłożono” dla nich szczepionki mRNA.

Dworczyk był też pytany o ocenę postępu szczepień przeciwko COVID-19 na Dolnym Śląsku. „Dolny Śląsk wypada pozytywnie na tle kraju; mamy dużo punktów szczepień, w których zaangażowany jest personel medyczny i niemedyczny” – powiedział.

Szef KPRM wyraził przy tym nadzieję, że w drugim kwartale roku nastąpi – jak mówił – także na Dolnym Śląsku „zasadnicze przyśpieszenie” szczepień. „I tak jak do tej pory, Dolny Śląsk był w czołówce regionów, gdzie szczepienia są dobrze realizowane, to tak będzie również w kolejnych miesiącach i będziemy mieli zaszczepioną jak największą liczbę mieszkańców regionu” – powiedział minister.(PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × trzy =