81 procent zarejestrowanych na szczepienie nauczycieli już dostało szczepionkę

Paweł Skutecki10 marca, 20213 min

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowano 517 tys. nauczycieli pracujących w oświacie i pracowników oświaty, zaszczepionych zostało 81 proc. – poinformowała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek, zaznaczając, że są to dane na 8 marca. Ogółem w Polsce pracuje ponad 700 tysięcy nauczycieli, ilu pracowników oświaty było uprawnionych do szczepień razem z nauczycielami, tego ministerstwo nie podaje.

Wiceminister przedstawiała w środę na posiedzeniu połączonych sejmowych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia informację na temat szczepień ochronnych przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w placówkach oświatowych.

Machałek przypomniała, że rejestracja na szczepienia nauczycieli przeprowadzona była w trzech turach – w lutym i na początku marca. Obejmowała zarówno nauczycieli pracujących w oświacie, jak i nauczycieli akademickich i osoby prowadzące zajęcia ze studentami na uczelniach, do 69 roku życia.

Poinformowała, że łącznie w trzech turach zarejestrowało się 590 tys. osób. Wśród nich jak mówiła 452 tys. to nauczyciele pracujący w oświacie (czyli 66 proc. z nich), 65 tys. to osoby pracujące w oświacie niebędące nauczycielami (m.in. instruktorzy praktycznej nauki zawodów, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy) – łącznie to 517 tys. osób. Podała, że zaszczepiono 81 proc. z nich, zaznaczając, że są to dane na 8 marca.

73 tys. zarejestrowanych na szczepienia to nauczyciele akademiccy i osoby prowadzące zajęcia ze studentami.

Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się 12 lutego. Nauczyciele szczepieni są preparatem firmy AstraZeneca.

We wtorek Ministerstwo Edukacji i Nauki podało, że zaszczepionych przeciw COVID-19 jest łącznie ponad 470 tys. nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich. (PAP)(ps)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk