PolskaKasprzak (PSL) apeluje o przyjęcie ustawy o emeryturze bez podatku

Magdalena Targańska8 marca, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Lider PSL na Podkarpaciu poseł Mieczysław Kasprzak zaapelował w poniedziałek w Rzeszowie o szybkie przyjęcie przez Sejm projektu ustawy dotyczącego emerytury bez podatku. Dodał, że drugą propozycją jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

Kasprzak przypomniał na konferencji prasowej, że pod projektem ustawy o zniesieniu podatku od emerytur podpisało się 140 tys. osób. Poseł PSL jest przedstawicielem wnioskodawców tego projektu.

Poseł podkreślił, że projekt „Emerytura wolna od podatku” został zgłoszony jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu i przeszedł wówczas pierwsze czytanie. W obecnej kadencji projekt również jest już po pierwszym czytaniu.

„Premier dzisiaj mówi, że trzeba będzie znieść podatek od emerytur. To nie wie pan, że taki projekt jest już w Sejmie? Dlatego też w imieniu tych, którzy podpisali się pod tym projektem, wnoszę i apeluję, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu przystąpić do dalszego procedowania. Trzeba go szybko uchwalić, bo emeryci czekają na to” – podkreślił Kasprzak.

Jak dodał, kolejna rzecz to podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. To propozycja nie tylko PSL, ale też m.in. Koalicji Polskiej – zaznaczył poseł. Jego zdaniem, to nie jest duża kwota. Przypomniał, że radni i posłowie mają taką kwotę wolną od podatku od swoich diet.

„To będzie dobre rozwiązanie dla wszystkich. Dlaczego dobre? Bo systemowe. Dzisiaj mówimy dużo o programie odbudowy Polski po pandemii, tylko że pieniądze, duże pieniądze przeznaczone będą na firmy, na przedsiębiorstwa, na rozwiązania infrastrukturalne. A Polacy w swoich portfelach tego nie zobaczą. Dlatego też proponujemy podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł” – podkreślił polityk PSL.

Według niego jeśli w tej kadencji nie znajdzie się większość sejmowa, która uchwali te dwie ustawy, to „na pewno” stanie się tak po następnych wyborach.

Kasprzak pytany o przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa podkreślił, że partiom opozycyjnym powinno udać się wyłonić jednego kandydata. „Myślę, że byłoby to dobre dla Polski i Rzeszowa. Musi być to osoba z odpowiednim dorobkiem, wiedzą i doświadczeniem, która będzie umiała współpracować w zespole zarządzającym 200-tysięcznym miastem” – zaznaczył poseł PSL. (PAP)

 

Autor: Wojciech Huk

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × trzy =