WiadomościWraca lekka zima i nocne mrozy

Magdalena Targańska5 marca, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wraca lekka zima, a wraz z nią także nocne mrozy – poinformował w piątek PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. „Pierwsze z nich odczujemy już podczas najbliższej nocy z piątku na sobotę” – zastrzegł.

Sytuacja pogodowa w kraju zacznie się pogarszać w nocy z piątku na sobotę. Jak poinformował PAP synoptyk IMGW, już w piątek wieczorem na obszarze niemal całej Polski temperatura spadnie poniżej zera. „W związku z tym, w tych regionach, gdzie w ciągu dnia występowały opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, może być niebezpiecznie, ponieważ nawierzchnia dróg i chodników zrobi się śliska” – zastrzegł synoptyk.

„Zostało to zasygnalizowane ostrzeżeniami IMGW wydanymi na województwa północne i częściowo południowe” – zaznaczył synoptyk. Jak wyliczył, ostrzeżenia te obowiązują w woj.: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. „Natomiast Mazowsze, Lubelszczyzna i Ziemia Łódzka oraz zachodnia część kraju na chwilę obecną jest poza obszarem obejmującym ostrzeżenia” – dodał Ogrodnik.

Zaznaczył jednak, że w nocy z piątku na sobotę synoptycy spodziewają się sporej ilości przejaśnień. „Będzie dużo rozpogodzeń, głównie na zachodzie Polski, choć w pierwszej połowie nocy na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w południowej części Lubelszczyzny i od Podkarpacia aż po Śląsk, możliwe będą jeszcze opady deszczu ze śniegiem i śniegu” – powiedział synoptyk. „Jednak nie będą one szczególnie intensywne” – zapewnił.

„Niestety wraca lekka zima, a wraz z nią także nocne mrozy” – poinformował Ogrodnik. „Pierwsze z nich odczujemy już najbliższej nocy z piątku na sobotę” – dodał. Jak wyjaśnił, minusowe temperatury nie będą aż tak drastyczne, jak podczas ostatniej fali mrozów, jednak najbliższej nocy w kotlinach górskich termometry mogą pokazać nawet -8 st. C. „Na północnym wschodzie prognozowane jest -6 st. C, w centrum i na zachodzie około -4 st. C” – dodał.

„Ponadto, nie wykluczone, że na Nizinie Szczecińskiej i w zachodniej części Pojezierza Pomorskiego lokalnie utworzą się mgły, które dodatkowo będą osadzały szadź” – poinformował.

„W weekend lekka zima, ale od środy czeka nas ocieplenie” – podkreślił. (PAP)

 

Autorka: Daria Kania

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 4 =