PolitykaPolskaPod koniec marca konwencja programowa PiS, na której zostanie przedstawiony Nowy Polski Ład

Pod koniec marca odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie przedstawiony Nowy Polski Ład – wynika z informacji PAP. Wcześniej odbędzie się konferencja zapowiadającą to wydarzenie.

Szef PiS Jarosław Kaczyński w niedawnej rozmowie z PAP podkreślał, że Nowy Polski Ład jest „wielką szansą dla kraju, dla wielu polskich rodzin, ogólnie dla wielu ludzi, także tych, którzy ze względu na wiek już rodzin nie mają”.

„Jest to bardzo poważna propozycja dla społeczeństwa. Nasze dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Nowy Polski Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić” – dodał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program Nowy Polski Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Jak informował premier w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W lutym szef rządu zapowiadał, że w ramach Nowego Ładu zostanie zaprezentowana „atrakcyjna oferta dla inwestorów, po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej”. „Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę” – zadeklarował wówczas Morawiecki. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • ( ˇ෴ˇ )

    5 marca, 2021 at 1:12 pm

    Słusznie stawiał Kałczyński* na Moravera, to rzeczywiście cudowne Dziecko Pułku.. ee.. Banku! „Premier: W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii” Czyż to nie jest cudowny sposób na zamożność? Przez rok się wałkonić a w 'bankach’ rośnie! Zupełnie jak w szyderstwie o chłopach.

    A w 2025 usłyszymy 'szach-mat’ i będzie po wszystkim.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście − 11 =