ZagranicaTesty analne na COVID-19 i „cierpienie psychiczne” Japończyków

Paweł Skutecki1 marca, 202123 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rząd Japonii zwrócił się do władz Chin, aby przestały poddawać wjeżdżających do tego kraju Japończyków analnym testom na Covid-19, gdyż procedura ta wywołuje u nich „cierpienie psychiczne” – ogłosił w poniedziałek główny sekretarz rządu w Tokio Katsunobu Kato.

Japoński rząd nie otrzymał jak dotąd od strony chińskiej zapewnień o zamiarze zmiany tej procedury, dlatego będzie w dalszym ciągu o to wnioskował – powiedział Kato na konferencji prasowej.

„Niektórzy Japończycy zgłaszali naszej ambasadzie w Chinach, że zostali poddani testom analnym, co sprawiło im olbrzymie cierpienie psychiczne” – oświadczył główny sekretarz japońskiego rządu. Zaznaczył, że stosowana w Chinach procedura „nie została potwierdzona w żadnym innym miejscu na świecie”.

Chińskie media informowały w ostatnich miesiącach, że wymazy z odbytu pobierane są od niektórych osób w ramach badań na obecność koronawirusa, gdyż chińscy naukowcy uznali takie testy za pewniejsze niż badanie próbek pobranych z gardła czy nosa.

W lutym chińskie MSZ zaprzeczyło doniesieniom amerykańskich mediów, że procedurze tej poddani zostali pracownicy placówek dyplomatycznych USA w Chinach. Portal Vice informował, cytując anonimowego urzędnika Departamentu Stanu, że testy analne u dyplomatów przeprowadzono w wyniku pomyłki.

Rzecznik Departamentu Stanu USA oświadczył wówczas, że Waszyngton jest „oddany zapewnianiu bezpieczeństwa amerykańskim dyplomatom i ich rodzinom, przy jednoczesnej ochronie ich godności” w zgodzie z konwencją wiedeńską i prawem międzynarodowym.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 komentarze

  • ( ˇ෴ˇ )

    1 marca, 2021 at 7:30 pm

    Aleszzz to o to właśnie chodzi, o upokorzenie ubezwłasnowolnionych narodów. Szmata na twarzy to za mało, wstrzykiwanie im aluminium, rtęci i MONSANTO to za mało, trwa dłubanie w dupie! Pozostaje nauczyć się pierdzieć na życzenie!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście − osiem =