PolitykaDziś mija 100 dni solidarności w walce z Covid-19

Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej – mówił równe 100 dni temu, 21 listopada 2020 r., premier Mateusz Morawiecki.

– Nasz plan szeroko omówiliśmy z gronem ekspertów. Nad nowymi rozwiązaniami dyskutowaliśmy w ramach posiedzeń Rady Medycznej, Gospodarczego Sztabu Kryzysowego i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także z analitykami i legislatorami Kancelarii Premiera i Rządowego Centrum Legislacji – zapewniał premier.

Przypomnijmy jak miał ten plan wyglądać:

 • tzw. etap odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
 • etap stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
 • kwarantanna narodowa (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

Co z niego wyszło? Proszę sobie samemu odpowiedzieć.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

 • ( ˇ෴ˇ )

  4 marca, 2021 at 2:03 am

  „Powstała Rada Doradców Politycznych premiera” bo pą premier zabrnął w takie szambo, że nie wie jak z tego wyleźć, a widzi, że prymusi w tej szkółce, jak np. Izrael, właśnie zorientowali się, że szczepienia po prostu zabijają – http://zaprasza.net/a.php?article_id=36666.
  Mondralalom po holyłuckim filmowym szkoleniu wydawało się, że są mądrzejsi niż ewolucja.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × 4 =