Burmistrz Mikołajek: Nikomu nie zakażę dalszej działalności

Karol Kwiatkowski25 lutego, 202122 min

– Rząd nie patrzy racjonalnie. Otwiera i zamyka. Jedyne co mogę teraz zrobić, to stanąć przeciwko sanepidowi. Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi cytowany przez wpl.pl burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski mówi, że jedynym lokalnym przemysłem jest turystyka.

– Wokół hoteli działa kilkanaście zakładów fryzjerskich, sklepy, hurtownie dostarczające żywność. U nas nie było tak jak w Zakopanem, nie było tłumów na ulicach. Turyści rozłożyli się po 7 hotelach w mieście. Jeśli nie będę miał wpływów z podatków, jak zapłacę nauczycielom, za co utrzymam pensjonariuszy w Domach Pomocy Społecznej? – pyta Jakubowski.

– W grudniu w imieniu kilkudziesięciu gmin prosiliśmy rząd, żeby zastosował na Mazurach podobne rozwiązania jak na Śląsku. Chodzi o zwrot z budżetu gminom części umorzonego firmom podatku. Dostaliśmy odpowiedź, że na Mazurach nie ma turystów – mówi włodarz Mikołajek.

Źródło: wp.pl.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • jakub

  25 lutego, 2021 at 10:09 am

  Panie Bumistrzu, super, niech się Pan jeszcze zapyta gdzie są Ci wszyscy chorzy, umierajacy na Covid…nie z Sars-Cov-2 tylko umierający z powodu SARS-Cov-2….może dwóch albo trzech było takich… a i tak tego nie wiadomo, bo nie było sekcji zwłok. zakazano….

  Odpowiedz

 • Jarosław K.

  26 lutego, 2021 at 7:21 pm

  Brawo Mikołajki! Lepiej późno niż wcale.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery + 6 =