PolskaWarszawa będzie miała schronisko dla osób o „innej tożsamości psychoseksualnej”

Paweł Skutecki23 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dziś ogłosiliśmy konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej, osób LGBT+ – poinformowała we wtorek wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Wcześniej o ogłoszeniu konkursu na powstanie takiej placówki informowało też stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Jak przypomniało, powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu „Warszawskiej Deklaracji LGBT+” przygotowanej przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.”Cieszymy się, że wreszcie możemy pochwalić stronę miejską za wywiązanie się ze zobowiązań. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach” – powiedział o tej decyzji Hubert Sobecki, współprzewodniczący stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Trzaskowski podpisał „Warszawską Deklarację LGBT+” w lutym 2019 roku. Celem przygotowanego przez stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” dokumentu jest poprawa sytuacji osób LGBT+ w stolicy. Dokument też zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ czy też stworzenie miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich oraz edukację antydyskryminacyjną. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć + 15 =