PSL: wzywamy rząd, by przestał zajmować się samym sobą, a zajął się przedsiębiorcami

Magdalena Targańska23 lutego, 20214 min

Wzywamy rząd, żeby przestał zajmować się samym sobą, a zajął się przedsiębiorcami – powiedział we wtorek poseł PSL Stefan Krajewski. Poinformował też, że na stronie PSL pojawiła się zakładka skierowana do przedsiębiorców na której mogą oni znaleźć rozwiązania dotyczące ich problemów.

Krajewski ocenił na wtorkowej konferencji prasowej, że „rząd Zjednoczonej Prawicy podejmuje decyzje i rozwiązania dotyczące przedsiębiorców bez udziału tych przedsiębiorców”. „Kiedy pojawiają się kolejne obostrzenia rząd nie konsultuje, nie słucha, nie rozmawia z przedsiębiorcami, często nawet nie wie, jakie są ich realne potrzeby” – powiedział poseł PSL.

Według niego, „Koalicja Polska – PSL jest rzecznikiem przedsiębiorców”. „My nie krytykujemy tylko bezczynności rządu, ale też proponujemy konkretne rozwiązania” – zaznaczył Krajewski.

Poinformował, że od poniedziałku na stronie internetowej PSL funkcjonuje zakładka skierowana do przedsiębiorców, „gdzie zainteresowani znajdą rozwiązania swoich problemów”.

Krajewski dodał, że zgłaszają się już pierwsi przedsiębiorcy. „Ci, którzy obawiają się, że następnego dnia ich firma może przestać istnieć, albo pojawi się ktoś z bardzo dobrą ofertą wykupu tej firmy” – podkreślił poseł ludowców.

„Na to się nie zgadzamy. Mówimy ciągle o odmrażaniu gospodarki w reżimie sanitarnym; wzywamy też rząd, żeby przestał zajmować się samym sobą, a zajął się przedsiębiorcami” – powiedział Krajewski.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi szczegółowe zasady dotyczące obostrzeń, które zostały wypracowane na zespole zarządzania kryzysem związanym z Covid-19.

W poniedziałek w TVN24 minister zdrowia stwierdził, że wszyscy oczekujemy, że trzeba powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem obostrzeń. „Uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować” – podkreślił. Z kolei w TVP Info minister zdrowia powiedział, że Zespół Zrządzania Kryzysowego analizował sytuację epidemiczną także w ujęciu regionalnym. Niedzielski stwierdził też, że w rozważaniach o obostrzeniach w Polsce będzie wzięta pod uwagę także sytuacja za granicami kraju. (PAP)

 

autor: Edyta Roś

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk