Minister Dworczyk przyznał, że będą zmiany w sprawie noszenia przyłbic

Paweł Skutecki22 lutego, 202132 min

Nastąpią zmiany w sprawie noszenia przyłbic i zakrywania twarzy szalikiem czy arafatką – zapowiedział w poniedziałek szef KPRM. Przyznał, że przyłbice są gorszym środkiem ochronnym niż maseczka.

Dworczyka zapytano w poniedziałek w Radiu Zet, czy będzie wprowadzony w Polsce obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych.

„Według mojej wiedzy to będzie funkcjonowało na zasadzie pewnego zalecenia, a nie obowiązującego prawa” – powiedział. „Jeśli chodzi o typ maseczki, to nie będzie tutaj obowiązku noszenia określonego typu maseczki, będą raczej zalecenia” – dodał.

Zapytany, czy będzie kategoryczny zakaz noszenia przyłbic, szef KPRM odpowiedział, że jeśli chodzi o przyłbice w: „Jeżeli chodzi o przyłbice czy zakrywanie twarzy szalikiem lub arafatką, to zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia nastąpią zmiany. „Będziemy musieli wszyscy nosić maseczki” – podkreślił.

Odniósł się również do pytania internauty, dlaczego tyle czasu rząd potrzebował, aby ocenić, że zakrywanie ust i nosa szalikiem nic nie daje.

„To raczej nie jest kwestia tego, że nic nie dają, tylko, że są gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, w szczególności maseczka chirurgiczna czy FFP2 albo FFP3. Proszę zwrócić uwagę, że wirus mutuje, pojawiają się kolejne odmiany, coraz bardziej zaraźliwe – tak jak w przypadku odmiany brytyjskiej czy południowoafrykańskiej – i trzeba w związku z tym odpowiadać na bieżącą sytuację” – podkreślał Dworczyk. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

3 comments

 • jakub

  22 lutego, 2021 at 10:18 am

  Czy Pan oszalał? Przecież Pan był harcerzem…nie wierzę, że to się dzieje. …Otwieraj hamie. ZOMO nigdy nie kłamie.

  Reply

 • jakub

  22 lutego, 2021 at 10:18 am

  Czy Pan oszalał? Przecież Pan był harcerzem…nie wierzę, że to się dzieje. …Otwieraj chamie. ZOMO nigdy nie kłamie.

  Reply

 • Imć

  22 lutego, 2021 at 11:59 am

  Wszyscy jesteśmy przestępczymi nosicielami śmiertelnego wirusa. Wszyscy musimy chodzić w maskach. Każda taka maska ma na sobie miliardy tych objawowych i bezobjawowych wirusów. No to ja pytam: kto zajmie się utylizacją tych zakowidowanych masek?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk