Amerykanie nadal będą nosili maseczki w 2022 roku, sugeruje dr Fauci

Paweł Skutecki21 lutego, 202112 min

Możliwe, że Amerykanie nadal będą nosić maseczki w 2022 roku – powiedział w niedzielę w CNN dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny nowego amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Dodał, że wraz ze wzrostem liczby zaszczepionych osób obostrzenia związane z Covid-19 będą stopniowo rozluźniane.

Amerykański specjalista od chorób zakaźnych powiedział, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych może zbliżyć się do normalnej około jesieni lub zimy 2021/2022.

Pytany o reakcję na zbliżającą się liczbę 500 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19 w USA, Fauci powiedział, że to „naprawdę straszne”. „To nie przypomina niczego, co przechodziliśmy w ciągu ostatnich 102 lat, od czasu pandemii hiszpanki w 1918 roku” – ocenił.

Fauci był także proszony o wyjaśnienie, czy seniorzy po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19 mogą spędzać czas z wnukami. „Będą publikowane rekomendacje, nie chcę teraz wydawać rekomendacji w telewizji” – odpowiedział. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • ( ˇ෴ˇ )

    21 lutego, 2021 at 8:01 pm

    Za to Fauci dostał żydowskiego nobla! My, żydy, będziemy nosić myceczki a amerykańskie debile maseczki. Nawet dwie. Jakoś trzeba odróżniać debilizm od kretynizmu.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *