Do szczepienia czeka już 361 tysięcy nauczycieli

Paweł Skutecki15 lutego, 202113 min

W poniedziałek w kolejnej turze rejestracji nauczycieli do szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się około 93 tys. osób, w tym blisko 7,6 tys. nauczycieli akademickich. Do szczepienia zarejestrowanych jest już 361 tys. osób – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Do czwartku na szczepienia mogą rejestrować się nauczyciele do 65 lat, ze wszystkich szkół i placówek, w tym osoby, które dotąd nie zgłosiły się na szczepienie w I turze, a były do tego uprawnione, a także nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach.

W poniedziałek MEiN poinformowało, że w kolejnej turze rejestracji dla nauczycieli do szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się około 93 tys. osób, w tym blisko 7,6 tys. nauczycieli akademickich. Do tej pory zarówno w I, jak i II etapie do szczepienia zarejestrowanych jest 361 tys. osób.

Nauczyciele chęć zaszczepienia się mogą zgłaszać do dyrektora. Dyrektor wypełnia formularz i przekazuje zgłoszenie do MEiN za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Następnie zgłoszenie trafia do szpitala węzłowego, który kontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie wyznaczenia konkretnego terminu szczepienia.

Nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni zgłaszają się do rektora swojej uczelni. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1955 r. MEiN rekomenduje, aby nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, zgłaszał się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni – tej, która jest jego podstawowym miejscem pracy.

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mogli zaszczepić się w później.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • jakub

    15 lutego, 2021 at 10:22 pm

    nieprawdopodobne. jak ich do tego zmusili? szczep się ! albo ..do widzenia! ..?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk