GospodarkaPolskaOd 12 lutego będą częściowo otwarte hotele. W górach oblężenie

Paweł Skutecki10 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Widać bardzo duże zainteresowanie obiektami wypoczynkowymi, szczególnie tymi w górach – poinformował PAP Polski Holding Hotelowy.

Rząd ogłosił, że od 12 lutego br. w reżimie sanitarnym będą dla gości dostępne m.in hotele i miejsca noclegowe, ale tylko do 50 proc. łóżek. Ponadto otwarte mają być baseny, stoki i boiska zewnętrzne. Zamknięte pozostaną siłownie i restauracje, w tym hotelowe, które będą mogły wydawać posiłki na wynos.

Jak podał w środę PHH, po informacji o otwarciu hoteli od 12 lutego „widać bardzo duże zainteresowanie naszymi obiektami wypoczynkowymi, szczególnie tymi zlokalizowanymi w górach”. „Największą popularnością cieszy się obiekt +Zagroń+ położony w Szczyrku, który ma już prawie pełne obłożenie, czyli zgodnie z wytycznymi antycovidowymi, jest to 50 proc. wszystkich miejsc w ośrodku” – zaznaczyła Sonia Michejda z biura prasowego PHH.

Dodała, że w drugiej kolejności widać duże zainteresowanie obiektami nadmorskimi w Międzyzdrojach, Gdańsku i na Helu.

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym; zarządza obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się 27 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − trzynaście =