PolskaOpady śniegu i błoto pośniegowe utrudniają jazdę; drogi krajowe przejezdne

Karol Kwiatkowski9 lutego, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Opady śniegu i błoto pośniegowe mogą utrudniać kierowcom jazdę w całej Polsce – ostrzegła w porannym komunikacie we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Błoto pośniegowe i śliskość występują na drogach województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, w południowej części lubuskiego, w zachodniej części wielkopolskiego, w południowo-zachodniej części kujawsko-pomorskiego, w północnej oraz wschodniej części mazowieckiego, w południowo-wschodniej części lubelskiego, podkarpackiego, południowej oraz zachodniej części dolnośląskiego.

W woj. łódzkim szczególnie trzeba uważać na dk 72 na odcinku Uniejów – Aleksandrów Łódzki; na Śląsku na dk 46 odc. Częstochowa – Lubliniec.

Opady śniegu występują na Podlasiu, Kujawach, Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, w Małopolsce, Warmii i Mazurach, Wielkopolsce, Mazowszu, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, gdzieniegdzie na północnym wschodzie o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowany przyrost pokrywy o około 5 cm.

Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach Sudeckich, około -6 st. C w centrum i na zachodzie, do -1 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. Wiatr na północy kraju będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − czternaście =