PolskaJak na razie tylko co czwarty nauczyciel zdecydował się na szczepienie

Paweł Skutecki9 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Ponad 100 tys. z ok. 400 tys. nauczycieli pracujących stacjonarnie zapisało się już na szczepienie przeciw COVID-19 – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Na szczepienie zapisało się też 8 tys. pracowników żłobków; proces szczepienia tych grup rozpocznie się w najbliższy piątek – dodał.

„Ponad 100 tys. nauczycieli zapisało się wczoraj na szczepienie, z grupy około 400 tys. nauczycieli, która jest w pierwszym okresie dopuszczona do szczepień” – poinformował we wtorek w TVP1 Dworczyk, który jest odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Zaznaczył, że jako pierwsza do szczepień dopuszczona zostanie grupa tych nauczycieli, którzy pracują stacjonarnie.

Zapisy na szczepienia dla tej grupy zaczęły się w poniedziałek, a same szczepienia rozpocząć się mają w najbliższy piątek. „Mamy nadzieję, że ten proces, który rozpocznie się w najbliższy piątek, przebiegnie w sposób sprawny” – powiedział minister.

Dworczyk dodał, że na szczepienie zapisało się również ok. 8 tys. pracowników żłobków, którzy wraz z pracownikami przedszkoli mogą już zapisywać się na szczepienia.

Pytany, czy rząd pracuje nad powrotem uczniów do szkół, szef KPRM powiedział, że „to wszystko zależy od sytuacji epidemicznej”. „Ja jestem oszczędny, jeśli chodzi o takie prognozowanie. W najbliższych dniach na pewno do tego nie dojdzie” – zaznaczył. „Jak będzie dalej, to zależy od rozwoju pandemii, będziemy podejmowali oczywiście wysiłki na rzecz tego, żeby dzieci jak najszybciej wróciły do szkół” – zadeklarował minister. (PAP)

 

autor: Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć − 1 =