Oficjalnie w Polsce już jedenaście osób zmarło po szczepieniu przeciwko COVID-19

Paweł Skutecki8 lutego, 202115 min

Miało nie być w ogóle poważnych NOPów, miał być jeden na milion, a co mamy? Jedenaście zgonów i 1393 niepożądane odczyny poszczepienne. Tyle przynajmniej jest w oficjalnym rejestrze prowadzonym przez polski rząd. 

Ponad milion sześćset tysięcy Polaków przyjęło już co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Można już coś powiedzieć na temat jej bezpieczeństwa, to znaczy coś więcej niż deklaracja producenta powtarzana onegdaj przez premiera, że nie powoduje ona żadnych skutków ubocznych, albo mantra części lekarzy o tym, że poważne NOPy występują raz na milion. 

Najnowsze dane dotyczące zgłoszonych niepożądanych odczynów poszczepiennych mamy z datą 6 lutego. Na ten dzień zostało zgłoszonych 1393 odczynów, z czego 1174 miał charakter łagodny. Na liście jest też już kilkanaście zgonów. 

 • Pierwszy został zgłoszony 22 stycznia. Mężczyzna w Oleśnicy: gorączka, spadek ciśnienia, tachykardia, zatrzymanie krążenia, zgon. Bez hospitalizacji. 
 • Drugi zgon zapisany 25 stycznia. Kobieta z Krakowa. Lekarz zanotował, że jego zdaniem zgon nie pozostaje w związku podaniem szczepionki. Bez hospitalizacji. 
 • Trzeci zgon, 27 stycznia. Mężczyzna z powiatu ciechanowskiego. Nagła duszność, utrata przytomności, zatrzymanie krążenia. 
 • Czwarty zgon, 29 stycznia. Kobieta z powiatu brzezińskiego. Zgon trzy dni po szczepieniu. 
 • Piąty zgon, 29 stycznia. Kobieta z Mysłowic. Gorączka, biegunka, wymioty, obrzęk płuc. 
 • Szósty zgon, 2 lutego. Mężczyzna z Siemianowic Śląskich. Bóle kostno-mięśniowe, osłabienie. Bez hospitalizacji. 
 • Siódmy zgon, 2 lutego. Mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Zgon dzień po szczepieniu, pęknięcie tętniaka aorty wstępującej. 
 • Ósmy zgon, 3 lutego. Mężczyzna z Gdyni. Epizod hipertoniczno-hiporeaktywny z utratą przytomności i bezdechem. Jak twierdzą lekarze, możliwy nagły incydent zatorowo-zakrzepowy. 
 • Dziewiąty zgon, 3 lutego. Kobieta z Gdyni. Lekarze nie ustalili przyczyny zgonu. 
 • Dziesiąty zgon, 4 lutego. Kobieta z województwa lubelskiego. Wszystkie informacje utajnione. 
 • Jedenasty zgon, 5 lutego. Mężczyzna z Warszawy. Porażenie kończyn, sinica, duszność. 

Powyższe dane pochodzą z oficjalnego rejestru powadzonego i udostępnianego publicznie przez polski rząd. Na innej, prowadzonej społecznie przez Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, liście znajduje się już (na 4 lutego) dokładnie 30 przypadków zgonu po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Należy pamiętać, że według definicji niepożądany odczyn poszczepienny to „zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki”. Nie każde takie zaburzenie jest powiązane ze szczepieniem związkiem przyczynowo-skutkowym, do wyczerpania definicji wystarczy związek czasowy.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • zdzicho

  8 lutego, 2021 at 12:41 am

  Szczepić młodych nie ma sensu, nie chorują. Szczepić starych nie ma sensu, sami umrą. To właściwie co tu się dzieje? Dlaczego cała służba zdrowia została przekierowana na dobijanie ludzi i tak już chorych?

  A jest sprawniejsza niż niemcy w Auschwitz!

  Przypomnę – w Auschwitz niemcy przez 5 lat zamordowali 450 tys. polskich obywateli, tzn. co rok blisko 100 tys. Dokładnie tyle samo Polaków, a nawet więcej, w 2020 zamordował PiS i jego warszawski JUDENRAT !

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk