PolitykaJoanna Mucha: Polska 2050 to rozpędzona machina

Magdalena Targańska5 lutego, 20216 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Polska 2050 to rozpędzona machina; działa w oparciu o ludzi, którzy tworzą ją od wielu miesięcy – powiedziała w piątek w Lublinie posłanka Joanna Mucha, która przeszła do ruchu Szymona Hołowni.

Mucha podkreśliła, że czas ponad dwóch tygodni, od kiedy jest w ruchu Polska 2050 był „nieprawdopodobnie intensywny”, ponieważ ten ruch Mucha podkreśliła, że czas ponad dwóch tygodni, od kiedy jest w ruchu Polska 2050 był „nieprawdopodobnie intensywny”, ponieważ ten ruch jej zdaniem „to jest machina, która już jest rozpędzona, w której bardzo wiele się dzieje”.

„Polska 2050 w głównej mierze działa w oparciu o ludzi, którzy tworzą ją już od wielu miesięcy. To są ludzie, którzy zaangażowali się w wolontariat i w naszym regionie, i całej Polsce” – zaznaczyła posłanka.

Posłanka podziękowała lubelskim działaczom ruchu Polska 2050 za „ciepłe przyjęcie”. Zapowiedziała, że spotka się z działaczami w poszczególnych powiatach, spotkania już są umówione. „Właściwie w prawie każdym powiecie coś się dzieje, to są akacje społeczne podejmowane przez ludzi, które są niesamowite i potrzebne w tym czasie, na przykład zaangażowanie w udzielanie korepetycji dla tych uczniów, którzy dzisiaj mają problemy” – dodała.

Mucha poinformowała, że przeniosła swoje biuro poselskie na ulicę Lubartowską 74 A, obok biura ruchu Polska 2050.

Senator Jacek Bury, który także niedawno przeszedł do ruchu Szymona Hołowni powiedział, że tak jak dotychczas nadal jest do dyspozycji wszystkich mieszkańców Lublina i regionu. „ My chcemy robić coś dla Polski i to coś konkretnego, mamy propozycje, wychodzimy z nimi, chcemy być blisko obywateli” – zaznaczył.

„Ja nadal będę się głównie troszczył o to, żebyśmy mieli z czego żyć, czym się dzielić z obywatelami, a żeby były te pieniądze, to trzeba je wypracować. Jestem do dyspozycji dla przedsiębiorców, wszystkich ludzi pracy, abyśmy próbowali zawalczyć o gospodarną Lubelszczyznę” – dodał Bury.

Wiceprzewodniczący rady miasta Lublina Marcin Nowak powiedział, że Ruch 2050 wyjdzie z inicjatywą, aby wszystkie samorządy w regionie poinformować o możliwościach niesienia pomocy przedsiębiorcom, na wzór rozwiązań zastosowanych w Lublinie, gdzie zwolniono branże gastronomiczną z opłat za koncesję alkoholową czy obniżono opłaty za zajęcie pasa drogowego na ogródki kawiarniane.

„Często słyszymy, że samorządy nie posiadają wiedzy w tej materii, jak pomoc przedsiębiorcom. Wyjaśnimy to na konkretnym przykładzie bazując na Lublinie i prosząc o to, żeby to samorządy wyszły z taką inicjatywą, żeby przedsiębiorcy nie musieli przychodzić po jałmużnę” – powiedział Nowak.

Nowak jest członkiem zarządu lubelskiego oddziału Ruchu Polska 2050, jednocześnie członkiem ugrupowania Wspólny Lublin. W radzie miasta należy do klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka, szefa PO w regionie. Pytany jak to godzi, Nowak odparł, że prezydent Żuk jest świetnym samorządowcem. „Jako samorządowiec wspieram prezydenta Żuka, natomiast Ruch Polska 2050 to inicjatywa ogólnopolska, która świetnie to uzupełnia” – powiedział Nowak.

Lider struktur regionalnych Polski 2050 Rafał Maksymowicz poinformował, że ruch zrzesza w woj. lubelskim niecałe sto osób. Maksymowicz należy do ruchu Szymona Hołowni od roku, nie ma wcześniejszych doświadczeń w działalności publicznej. Zapewnił, że nie czuje się zdominowany przez parlamentarzystów, którzy przeszli do ruchu. „Czuję się jako partner, na tych samych zasadach” – powiedział. (PAP)

 

Autor: Zbigniew Kopeć

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedem + trzy =