Nowy Polski Ład zostanie zaprezentowany na przełomie lutego i marca

Paweł Skutecki1 lutego, 202113 min

„Nowy Polski Ład” ma zostać zaprezentowany na przełomie lutego i marca – poinformował w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że ma być to plan rozwoju gospodarki po pandemii koronawirusa.

„Wydaje się, że Nowy Polski Ład – ta koncepcja zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego – zostanie ogłoszony zapewne na przełomie lutego i marca” – poinformował wicepremier w Stalowej Woli podczas konferencji dot. inwestycji mieszkaniowych w tym mieście.

Gowin zwrócił uwagę, że dzisiaj rząd koncentruje się na pomocy przedsiębiorcom, którzy cierpią z powodu restrykcji wprowadzonych przez epidemię koronawirusa.

„Ale już dzisiaj musimy planować działania, które pozwolą wrócić polskiej gospodarce na ścieżkę wzrostu i możliwie szybkiego wzrostu” – zauważył wicepremier.

Poinformował, że nad „Nowym Polskim Ładem” pracują resorty: rozwoju, pracy i technologii, funduszy i polityki regionalnej, finansów, a także Kancelaria Premiera.

Gowin przekazał, że w nowym programie rozwojowym ma znaleźć się wiele instrumentów, które mają wspierać polską gospodarkę. Wymienił, że mają być to np. program na rzecz mieszkalnictwa, nowa polityka przemysłowa.

Wicepremier dodał, że reprezentowana przez niego partia, czyli Porozumienie, proponuje „nadanie Funduszowi Inicjatyw Lokalnych charakteru stałej subwencji rozwojowej dla samorządów”.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, „Nowy Polski Ład”, zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Jak tłumaczył w drugiej połowie stycznia, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. (PAP)

autor: Michał Boroń, Wojciech Huk

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Johnfox

    1 lutego, 2021 at 12:54 pm

    Bezczelność, z jaką rządowi globalistyczni bandyci lekceważą całą odpowiedzialność za swoje barbarzyńskie czyny, nigdy nie przestanie zadziwiać.!!! Im szybciej patrioci polscy będą mogli zdyskredytować rząd Morawieckiego i Partię PIS, jako legalne narzędzie barbarzyńskich postępowych zmian, tym szybciej zaczną szukać innych narzędzi. Pierwszym krokiem do ucieczki jest zaprzestanie naciskania na fałszywe drzwi, fałszywie oznaczone „wyjście”. Istnieją inne sposoby na wprowadzenie progresywnego programu, któremu Polacy powinni teraz nadać priorytet i pozostawić na przyszłość. To jest: WETO – INICJATYWA – REFERENDUM i jako patrioci polscy, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby taka społeczna praworządność nastała w naszym kraju, aby ocalić nasz kraj i naród od tych globalistycznych nieudaczników. Jesteśmy przygotowani na trudną jazdę w przyszłość i niech nikt nie próbuje nas Polaków zatrzymać.!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *