Morawiecki: w tym tygodniu możliwe decyzje ws. dalszego otwierania gospodarki

Magdalena Targańska1 lutego, 202112 min

Jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dot. epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania gospodarki – oświadczył w poniedziałek z Zabrzu premier Mateusz Morawiecki.

Jak mówił Morawiecki w czasie wizyty w firmie Zarys w Zabrzu (Śląskie), pojawiła się „stabilizacja danych, które są nieco lepsze (…) i mamy ogromną nadzieję, że ten trend będzie kontynuowany”.

„Chcę powiedzieć, że obserwujemy spadek liczby zajętych łóżek, spadek liczby zajętych respiratorów. To jest też dobry sygnał i oby ten trend był kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na – mam nadzieję – nadchodzący lepszy czas” – mówił szef rządu.

Jak przypomniał, strategia rządu zakłada utrzymywanie wysokiego poziomu dyscypliny społecznej przy otwieraniu gospodarki.

Podczas konferencji prasowej w Zabrzu Morawiecki poinformował, że podczas swojego pobytu na Górnym Śląsku uczestniczył w porannych obradach zespołu zarządzania kryzysowego przeciwdziałania COVID-19. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Johnfox

    1 lutego, 2021 at 12:05 pm

    SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE OSTRZEGA.!!!
    Społeczeństwo polskie ostrzega globalistyczny rząd Morawieckiego przed zaaranżowanymi wysiłkami zniszczenia polskiej gospodarki i doprowadzenie do biedy polskiego społeczeństwa.! Społeczeństwo uważa, że globalistyczny rząd Morawieckiego w zmowie i z premedytacją oraz ​​niektóre korporacyjne potężne jednostki wykorzystują tę sytuację, ponieważ przez cały czas wiedzieli, że wybuchnie sztucznie wytworzona pandemia pod dyktando „Nowego Porządku Świata”. Reakcja na wirusa to zaaranżowany wysiłek zniszczenia naszego kraju, naszej gospodarki, zniszczenia polskiej wolności i praworządności, zniszczenia ludzi o podstawowych wartościach i tradycyjnych wartościach w patriotycznym polskim społeczeństwie. Wszystko zostało skrupulatnie zaprogramowane i powstał celowo do wprowadzenia i wykorzystania rządowych niecnych celów narzuconych przez „NWO” Należy zwrócić również uwagę na rządową hipokryzję, ponieważ tolerowali wielkie demonstracje bez żadnych ograniczeń, ale zakazali innych, które miały patriotyczny charakter w obronie naszej gospodarki, miejsc pracy, konstytucyjnych praw wolności i demokracji.! Rząd Morawieckiego powinien w końcu zrozumieć, że polskie społeczeństwo i polska gospodarka, to nie gra wideo a życie Polaków, to nie sprawa online. Polska gospodarka musi być fizyczna, musi działać, być kompatybilna z polską społecznością, fizyczną społecznością. To jest rdzeń, który jest elementarnym podstawowym przywilejem przetrwania społeczno gospodarczego. Dla nas zamykanie gospodarki i nierozsądne ograniczenia społeczne, to nic innego, jak wyrok śmierci. Dlatego niema naszej społecznej zgody, aby rząd Morawieckiego swoimi bezmyślnymi decyzjami doprowadził do społecznej destabilizacji i dyskryminacji, używając do tego celu swoich patologicznych, bezprawnych postulatów zamieszczonych w bezprawnych rozporządzeniach.!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk