Poznań/ Sanepid zamknął otwarty w sobotę klub nocny

Karol Kwiatkowski31 stycznia, 20213 min

Inspektorzy sanepidu w asyście policji nakazali zamknięcie otwartego w sobotę w centrum Poznania klubu nocnego – przekazała PAP rzeczniczka powiatowej stacji sanitarnej.

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska poinformowała PAP w niedzielę, że w czasie piątkowych i sobotnich kontroli lokali gastronomicznych i klubów nocnych potwierdzono otwarcie jednego obiektu – klubu tanecznego przy ul. Paderewskiego.

„Kontrola została przeprowadzona w asyście policji. Pozostawiono właścicielom decyzję zamykającą lokal. Co do dalszych działań i czynności – decyzje będą podejmowane w poniedziałek” – powiedziała Staszewska.

W wydanym po kontroli sanepidu oświadczeniu właścicieli klubu podkreślono, że decyzja inspekcji o zamknięciu lokalu została nieprawidłowo doręczona.

„Klub podejmie wszelkie prawem przewidziane środki i działania celem obrony swoich praw oraz w trosce o praworządność w Polsce. Podkreślamy, że Sanepid w czasie kontroli nie stwierdził naruszenia wymagań sanitarnych. Mimo tego oddziały Policji podejmują nieuzasadnione działania siłowe. Sprzeciwiamy się temu stanowczo” – napisano w oświadczeniu.

Lokal przy ul. Paderewskiego reklamował sobotnią imprezę jako spotkanie dla ograniczonej liczby osób posiadających rezerwacje. Podkreślono, że klub będzie działał „w największym reżimie sanitarnym i zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego”. Wnętrze klubu miało być dezynfekowane w trakcie spotkania, a lokal miał być wyposażony w dozowniki z płynem do dezynfekcji.

„Na terenie klubu obowiązuje nakaz noszenia maseczek. My jako klub nie mamy uprawnień do egzekwowania tego nakazu. Maseczki będą czekały w kasie klubu” – informowali właściciele.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk