W Rzymie zamknięte prawie wszystkie hotele, jedna czwarta już na zawsze

Karol Kwiatkowski30 stycznia, 20212 min

W Rzymie zamkniętych jest 95 proc. hoteli; ponad jedna czwarta z nich nie wznowi już nigdy działalności – taki bilans roku pandemii i restrykcji przedstawił w sobotę prezes federacji hotelarzy Giuseppe Roscioli. Dodał, że cześć branży ma zerowe przychody.

„Wielu właścicieli hoteli wolało nie otwierać ich już od marca zeszłego roku. Jesteśmy jedynym sektorem, w którym wiele podmiotów ma naprawdę zerowe przychody” – zaznaczył Roscioli, cytowany przez włoską agencję Ansa.

Poinformował, że spośród 1200 hoteli w Wiecznym Mieście otwartych jest obecnie około 80.

„25-30 proc. z nich już nigdy nie zostanie otwartych, bo jest w bardzo trudnej sytuacji” – wskazał prezes federacji hotelarskiej. Dodał, że ich właściciele sprzedadzą je, a ich najemcy oddadzą.

„Rzym, tak jak Mediolan, Turyn, Bolonia i Neapol jest najbardziej poszkodowany pod tym względem” – podkreślił Roscioli. Przypomniał, że to w jednym z rzymskich hoteli rozpoczął się dokładnie przed rokiem alarm po wykryciu pierwszych przypadków koronawirusa. Stwierdzono go u pary chińskich turystów, przybyłych z miasta Wuhan, epicentrum epidemii. Trafili oboje w ciężkim stanie do szpitala zakaźnego Spallanzani.

Wraz z wykryciem tych dwóch przypadków rząd Włoch wprowadził stan wyjątkowy. W niedzielę minie rok od jego ogłoszenia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk