PolitykaNiedzielski: rozważamy wszystkie warianty obostrzeń, łącznie z regionalnym

Magdalena Targańska28 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rząd rozważa wszystkie warianty obostrzeń w Polsce, łącznie z wariantem dotyczącym ich regionalizacji – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

“Rozważamy wszystkie scenariusze łącznie ze scenariuszem uruchamiania w poszczególnych regionach. (…) Nie przekreślamy żadnego ze scenariuszy. Mamy główną wytyczną dotyczącą dziennej liczby zachorowań, staramy się też patrzeć na inne parametry” – powiedział minister odpowiadając na pytanie czy rząd rozważa wprowadzenie regionalizacji obostrzeń.

“Taką debatę prowadziliśmy zarówno na temat galerii handlowych zarówno na temat szkolnictwa podstawowego w zakresie klas 1-3” – dodał.

Minister wyjaśnił, że w przypadku szkół nie zdecydowano się na regionalizację aby uczniowie z całej Polski mieli równe szanse.

We wtorek prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych (PTEiLChZ), kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Robert Flisiak w rozmowie z PAP przekonywał, że należy rozważyć poluzowanie obostrzeń na południu Polski – w woj. świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Wskazywał, że w tych regionach populacja w dużym stopniu jest już uodporniona w sposób naturalny, bo wiele osób już przeszło zakażenie koronawirusem. Jego zdaniem obostrzenia należy regulować regionalnie. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście + dwadzieścia =