GospodarkaPolskaAndrzej Duda: Rozumiem rozpacz ludzi patrzących, jak dorobek ich życia niszczeje, ale…

Paweł Skutecki24 stycznia, 202124 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rozumiem zniecierpliwienie i niejednokrotnie rozpacz ludzi patrzących, jak dorobek ich życia niszczeje, jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, nawiązując do obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

Tygodni „Sieci” poinformował na swojej stronie internetowej, że w najnowszym numerze – 25 stycznia – ukaże się wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak czytamy, prezydent powiedział w nim m.in., że za walkę z epidemią koronawirusa wystawia rządowi 4+; odniósł się również do przyszłości Zjednoczonej Prawicy. W zapowiedzi czytamy, że wywiad dotyczy również m.in. wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, szans powodzenia ruchu Szymona Hołowni oraz pracy córki prezydenta w Pałacu Prezydenckim.

Ponadto – według tygodnika – Andrzej Duda mówił w wywiadzie o tym, co jako społeczeństwo powinniśmy zrobić, by skuteczniej walczyć z rozprzestrzeniającym się koronawirusem; przekonywał, że Polacy powinni przede wszystkim wziąć udział w programie szczepień, gdyż choroba niesie ze sobą bardzo realne zagrożenie.

„Chociaż miałem to wielkie szczęście, że chorowałem lekko, a nawet bardzo lekko i objawy były u mnie znikome, to jestem daleki od bagatelizowania sprawy. Moja koleżanka, z mojego rocznika, kobieta bez żadnych chorób współistniejących, o mało nie umarła. Ponad tydzień była pod respiratorem, jej stan był krytyczny. Byłem przerażony, codziennie dowiadywałem się o jej zdrowie. Dzięki zaangażowaniu i fachowości personelu medycznego udało się ją uratować. Jest dla mnie jasne, że ten wirus to nie jest sprawa bagatelna – powiedział prezydent w wywiadzie.

Prezydent ocenił również, że rząd Zjednoczonej Prawicy radzi sobie stosunkowo dobrze z pandemią. Odnosząc się do obowiązujących obostrzeń Andrzej Duda powiedział: „Rozumiem zniecierpliwienie i niejednokrotnie wręcz rozpacz ludzi, którzy patrzą, jak dorobek ich życia niszczeje. Jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane. Karanie ludzi, którzy są zrozpaczeni, jest okropną koniecznością”.

„Przede wszystkim więc apelujemy do wszystkich o wytrzymałość i rozsądek. Gdyby u władzy byli brutalni gospodarczo liberałowie, to byłoby po nas. Przypomnijmy sobie: rok 2008 i w zasadzie żadnej pomocy ze strony państwa. Pamiętacie panowie ten skokowy wzrost bezrobocia? Teraz rządzący podeszli do kryzysu inaczej. Można powiedzieć, że lekko zwolniliśmy, ale wciąż płyniemy – podkreślił Andrzej Duda. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 komentarze

 • Imć

  24 stycznia, 2021 at 5:54 pm

  Niech się ten ądżej sam zlokdaunuje.

  Odpowiedz

 • Imć

  24 stycznia, 2021 at 5:54 pm

  Niech się ten ądżej sam zlokdałnuje.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × dwa =