PolskaTen mężczyzna pobił 70-latka za uwagę na temat braku maseczki. Znasz go?

Paweł Skutecki22 stycznia, 202114 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Policja poszukuje mężczyzny, który w sklepie na warszawskim Mokotowie pobił 70-latka za to, że ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Agresor miał też grozić starszemu mężczyźnie, że jeśli wezwie policję, znajdzie go i zabije – informuje stołeczna policja i apeluje do świadków zdarzenia o kontakt.

Na stronie Komendy Stołecznej Policji opublikowano ponadto zdjęcie z monitoringu, na którym widać podejrzewanego o pobicie. „Jeśli ktoś z państwa rozpoznaje podejrzanego przedstawionego na zdjęciu lub był świadkiem tego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie” – zaapelowano.

Do zdarzenia doszło w czwartek, ok. godz. 10.50 w jednym z marketów przy ulicy Batorego w Warszawie. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie zmuszenia przemocą i groźbą bezprawną do odstąpienia od powiadomienia policji o uszkodzenie ciała.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że w godzinach przeznaczonych dla seniorów do sklepu wszedł mężczyzna bez maseczki na twarzy, widząc taki stan rzeczy, jeden z klientów zwrócił mężczyźnie uwagę, że brak maseczki jest zagrożeniem dla osób starszych. Sprawca na te słowa uderzył 70-latka pięścią w twarz. Kiedy ten odpowiedział, że wezwie policję, sprawca kopnął go i zagroził, że jeśli wezwie policję, to go znajdzie i zabije. Pokrzywdzony w wyniku uderzenia w twarz doznał złamania nosa” – zrelacjonował podkom. Robert Koniuszy z KSP.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca był wysoki, dobrze zbudowany, na twarzy miał zarost oraz okulary w białych oprawkach. „W dniu zdarzenia ubrany w ciemne spodnie, ciemną dłuższą kurtkę oraz czapkę typu +kaszkiet+” – wskazał podkom. Koniuszy.

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu – oraz świadkowie zdarzenia – proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie.

„Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl” – wyjaśnił policjant. Na stronie: http://mokotow.policja.waw.pl/r2/aktualnosci/100396,Czy-rozpoznajesz-tego-mezczyzne-Pobil-starszego-mezczyzne-bo-ten-zwrocil-mu-uwag.html zamieszczone jest zdjęcie poszukiwanego. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • zdzicho

    22 stycznia, 2021 at 5:55 pm

    Poznaję, go to Szumowski. Zamiast zajebać Simona, to pobił jakiegoś dziadka, żeby odreagować swoją hańbę

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − 5 =