Prezydent USA: noszenie maski to akt patriotyzmu

Karol Kwiatkowski21 stycznia, 202123 min

Zaprzysiężony w środę na 46. prezydenta USA Joe Biden zamieścił na oficjalnym koncie prezydenckim na Twitterze swoją pierwszą wiadomość. Zapewnia w nim, że niezwłocznie przystąpi do pracy, by pomóc Amerykanom w czasie pandemii. Później pojawił się krótki filmik pt. „To czas, by ruszyć do przodu”.

„Gdy mierzymy się z kryzysem, przed którym stoimy, nie ma czasu do stracenia. Dlatego dzisiaj udaję się do Gabinetu Owalnego, by od razu przystąpić do pracy podejmując śmiałe kroki mające przynieść natychmiastową pomoc amerykańskim rodzinom” – brzmi pierwszy wpis Bidena zamieszczony na twitterowym koncie @POTUS (ang. President of The United States).

Później na koncie umieszczono krótki film pod tytułem „To czas, by ruszyć do przodu”. „To czas by się zjednoczyć, odbudować, słuchać, uczyć, zaangażować, zmieniać, marzyć, kochać, rozwijać, wspierać, pogodzić, inspirować, pracować; teraz jest czas na to, by ruszyć do przodu” – brzmią hasła prezentowane na tle nagrań pokazujących Amerykanów i Bidena w różnych sytuacjach.

„Przyjaciele, teraz zaczyna się prawdziwa praca. Śledźcie dalej na koncie @POTUS, jak lepiej odbudowujemy (kraj – PAP)” – napisał z kolei Biden na swoim prywatnym koncie na Twitterze, na którym wcześniej umieszczał swoje wpisy. Prezydent nawiązał do hasła (ang. „build back better”) swojego planu działań na rzecz wyjścia USA z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa i następującego po nim kryzysu gospodarczego.

„Noszenie masek nie jest kwestią partyzancką – to patriotyczny akt, który może uratować niezliczone życia. Dlatego dziś podpisałem dekret obowiązku noszenia masek w budynkach federalnych. Czas się zamaskować, Ameryko.” – napisał Biden na oficjalnym koncie @POTUS. (PAP) (KKK)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • jakub

  21 stycznia, 2021 at 1:16 pm

  naukowo nie potwierdzone….ale aktem politycznym zadekretowane …zamaskowanie. Gdzie my żyjemy?

  Reply

 • zdzicho

  21 stycznia, 2021 at 2:28 pm

  A noszenie mycki to już partyjotyzm* dubeltowy.

  Dla gorliwych partyjotów opatentowałem mycko-mackę, ..ee..mycko-maskę, oczywiście. A aktem przymierza z obecnymi władcami Stanów Zjudeczonych będzie ceremonialne obrzezanie.

  W obecności rodziny.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk