Holandia/ Policja użyła armatek wodnych i psów do tłumienia demonstracji przeciwko restrykcjom covidowym

Karol Kwiatkowski18 stycznia, 202112 min

Policja w Amsterdamie rozgoniła tłum na Museumplein m.in. armatkami wodnymi i psami. Według władz miasta, około 1500 do 2000 osób zebrało się na demonstrację zatytułowaną „Nigdy nie głosuj więcej na gabinet Rutte!”, Zorganizowaną przez Holenderski ruch oporu „Nederland in verzet’” – donosi portal polandia.nl.

Władze w Amsterdamie zakazały demonstracji na Museumplein. Policja otrzymała rozkaz stłumienia protestu po tym, gdy okazało się, że mimo zakazu na placu nadal są protestujący. Policja wielokrotnie nawoływała protestantów do opuszczenia Museumplein. Kiedy tłum nie reagował na polecenia, służby wkroczyły do akcji – czytamy na portalu.

epa08944119 Protesters clash with riot police during the anti government protest on the Museumplein, in Amsterdam, The Netherlands, 17 January 2021. The demonstration Nederland in Verzet was initially supposed to take place on the Museumplein, but the municipality put a stop to this and moved it to the Westerpark. The organizer canceled it, but people came to it. EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
Dostawca: PAP/EPA.

Kiedy protestujący nie chcieli się rozejść policja użyła udziałów konnych i armatek wodnych. W wielu miejscach doszło do przemocy z obu stron.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    18 stycznia, 2021 at 11:58 am

    do czego oni chcą doprowadzić?
    nasi tam byli? …”wy….lać!?”

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *