Epidemia epidemią, ale garnki same się nie sprzedadzą

Paweł Skutecki18 stycznia, 20212 min

Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednej z gdańskich restauracji odbywa się wesele. Na miejscu okazało się, że trwa tam pokaz garnków dla seniorów. W spotkaniu brało udział 25 osób, w większości starszych.

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, funkcjonariusze w sobotę otrzymali telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednym z lokali przy ul. Kartuskiej w Gdańsku, mimo obowiązujących obostrzeń dobywa się wesele.

„Policjanci pojechali sprawdzić tę informację. Okazało się, że we wskazanym przez zgłaszającego miejscu zamiast wesela trwa spotkanie marketingowe zorganizowane przez firmę zajmującą się dystrybucją sprzętu agd” – dodała Kamińska.

W restauracji policjanci zastali osoby prowadzące spotkanie, podczas którego prezentowano garnki oraz kilkunastu mieszkańców Gdańska w wieku m.in. 75, 69, 65 lat.

Policjanci przerwali spotkanie i wylegitymowali 25 osób.

„Funkcjonariusze dowiedzieli się, że jego organizatorzy w trakcie rozmowy telefonicznej, podczas której zapraszali na spotkanie, zapewniali, że mimo panującej pandemii jest legalne i bezpieczne” – tłumaczyła gdańska policjantka.

Policjanci zebraną w tej sprawie dokumentację przekażą pod ocenę pracownikom sanepidu, oprócz tego skierują również do sądu wnioski o ukaranie organizatorów spotkania.(PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk