PolskaDworczyk: przyśpieszone szczepienia dopiero po zaszczepieniu seniorów 70 plus

Magdalena Targańska15 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dopóki będziemy szczepić seniorów powyżej 70. roku życia, mechanizm przyspieszonych szczepień nie działa – powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Pytany w piątek o procedurę przyspieszonych szczepień dla osób z chorobami przewlekłymi, co było zapowiadane, Dworczyk poinformował, że ruszy ona dopiero po zaszczepieniu seniorów. „W tej chwili, dopóki będziemy szczepić seniorów powyżej 70. roku życia, to ten mechanizm nie działa. Tutaj szczepimy wyłącznie 70-latków, bądź starszych seniorów” – powiedział podczas konferencji prasowej.

Minister zadeklarował, że po zaszczepieniu seniorów 70 plus, procedura przyspieszonych szczepień będzie wykorzystywana. „Jak przejdziemy do (szczepienia) kolejnej grupy, to ten mechanizm będzie działał. Należy zgłosić się do swojego lekarza. Ten lekarz – weryfikując schorzenia, ktore ma pacjent, z tym, co jest zapisane w Narodowym Programie Szczepień (gdzie są wymienione schorzenia, które do tego kwalifikują), może wystawić skierowanie właśnie na wcześniejsze szczepienie” – poinformował.

Od piątku seniorzy po 80. roku mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw Covid-19. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Ponadto uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

Szczenienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

8 + czternaście =