GospodarkaPolska16 stycznia w Toruniu część restauracji czeka na gości – niezależnie od zakazów

Paweł Skutecki13 stycznia, 202123 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Część toruńskich restauracji planuje otwarcie w najbliższych dniach pomimo lockdownu i obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Smaki Indii Restaurant & Cafe Toruń poinformowały o ponownym otwarciu 16 stycznia. PAP ustaliła, że podobne plany, skoordynowanej akcji, ma więcej lokali.

Restauracja Smaki Indii poinformowała w środę o swojej decyzji w mediach społecznościowych.

„Kochani Goście! Po wielu przemyśleniach podjęliśmy decyzje, że nasza restauracja zostanie otwarta od dnia 16 stycznia 2021 roku z zachowaniem reżimu sanitarnego. Od początku pandemii nie otrzymaliśmy od naszego państwa żadnego wsparcia, co postawiło nas w bardzo złej sytuacji finansowej. Dłużej nie jesteśmy w stanie czekać. Dla naszej restauracji to być albo nie być” – poinformowali na Facebooku przedstawiciele lokalu.

Dodali, że prowadzą już rezerwację stolików.

Jak dowiedziała się PAP, nie jest to jedyny lokal, który zamierza się otworzyć pomimo przedłużonych do końca stycznia obostrzeń, które pozwalają gastronomii jedynie sprzedaż na wynos.

Remigiusz Wengler, przedstawiciel branży gastronomicznej, organizator protestu „GastroToruń Umiera”, przekazał PAP, że będzie to skoordynowana akcja.

„Artystyczna Bistro otwiera się 22 stycznia dla gości. Jestem po rozmowach z różnymi restauratorami i prawdopodobnie będzie to skoordynowana akcja. Będzie to forma kontynuacji naszego protestu. Na ten moment nie mogę jeszcze powiedzieć, ile lokali się otworzy w najbliższych dniach” – podkreślił menedżer Artystyczna Bistro.

Przekazał on restauracjom informację o tym, że jest po konsultacjach z prawnikami, a akcję będzie wspierał jeden z posłów.

Jak podkreśla od początku protestów w Toruniu związanych z zamknięciem restauracji, kawiarni i klubów – takie miasta jak Toruń, stricte turystyczne, bez tego segmentu gospodarki nie mogą normalnie funkcjonować i się rozwijać.

W piśmie do innych restauratorów wskazał m.in., że „może takie radykalne kroki spowodują załamanie systemu reżimowego, który jak wszyscy widzimy, prowadzi nigdzie indziej, jak tylko do upadków naszych biznesów i ludzkich dramatów”.(PAP)

autor: Tomasz Więcławski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 komentarze

 • jakub

  13 stycznia, 2021 at 11:59 pm

  za późno…ale lepiej niż wcale

  Odpowiedz

 • zdzicho

  14 stycznia, 2021 at 1:24 am

  Zróbcie tam punkty sczepień. Panów i pań. Dzieci nie wolno sczepiać.

  Najśmieszniejsze, że w Szwecji szczepią przymusowo! Zwoje mi się prostują!

  Wystąpię o azyl na Białorusi.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − 1 =