Pitoń „Góralskie Veto”: Uważam, że żadnej pandemii nie ma

Karol Kwiatkowski12 stycznia, 202125 min

Uważam, że żadnej pandemii nie ma. Twierdzę na podstawię danych GUS o ilości zgonów i danych Min. Cyfryzacji – powiedział w Radiu Zet inicjator ruchu Góralskie Veto, Sebastian Pitoń.

– Obywatelskie nieposłuszeństwo? Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne. My stoimy w prawie a rząd jest rebeliantem. My do rebelii rządu nie chcemy się przyłączać – mówił Pitoń we wtorkowej audycji Gość Radia Zet.

– Ja jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Uważam, że żadnej pandemii nie ma. Twierdzę na podstawię danych GUS o ilości zgonów i danych Min. Cyfryzacji – stwierdził inicjator Góralskiego Veta.

Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – stwierdził Pitoń.

– W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym covidem. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne – mówił o ponadprzeciętnych zgonach jesienią 2020 r.

– Gdyby przyjrzeć się suchym liczbom, to okaże się, że narracja o pandemii jest socjotechniczną operacją, która ma na celu zmydlenie nam oczu i przejście do kolejnej fazy, która zakończy się zmianami własnościowymi. (…) Rząd chce nas przekupywać naszymi własnymi pieniędzmi, bo to my będziemy musieli oddać te pieniądze, my poniesiemy koszty inflacji. To nie jest tak, że ministrowie zrzucili się i dali nam miliard. Wykreowali go czy wydrukowali. – powiedział.

– Jak zrekompensować straty przedsiębiorców? Gwałtownie obniżyć podatki oraz pewne trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej. Gdyby zlikwidować podatek dochodowy, zmniejszyć VAT do 15 proc., to byłoby to dobre działanie – to recepta Pitonia na kryzys wywołany przez rządowe restrykcje.

Sebastian Pitoń został zapytany, o to ilu przedsiębiorców przyłączy się do #goralskieveto? – Myślę, że wszyscy. Liczę na to, że przyłączy się do nas cała Polska – odpowiedział.

– Przedsiębiorcy na Podhalu, jak wszyscy przedsiębiorcy są ludźmi mądrymi, przyzwyczajonymi do podejmowania i szacowania ryzyka. Doskonale wiedzą, że jedyne, co mogą zrobić, to pójść na konflikt z rządem. Jeśli obywatel jest w prawie a państwo karze go, to państwo jest rebeliantem. Państwo powinno być zbudowane po to, żeby ułatwiać obywatelowi życie a nie utrudniać – stwierdził inicjator Góralskiego Veta.

Znam opinie wielu wirusologów, epidemiologów. Ci rządowi eksperci nie mają racjonalnych argumentów. Działają w złej wierze. Ktoś im płaci, są zależni i robią to, co im każą – podsumował Pitoń.

Nie boimy się sanepidu i policji. To ludzie, którzy żyją wśród nas. Wszyscy jedziemy na jednym wózku.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Johnfox

  12 stycznia, 2021 at 9:10 am

  Gdy Morawiecki i Niedzielski ze swoimi postulatami balansują na krawędzi noża, Polacy biorą sprawy w swoje ręce i podejmują zdecydowane działania w obronie swoich interesów przed zdradzieckimi przestępcami, którzy doprowadzili do upadku życie społeczno gospodarcze w Polsce.!!! Dość tej pandemicznej ściemy. !!!

  Reply

 • Marcin

  12 stycznia, 2021 at 9:25 am

  Brawo Sebastian!!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *