USA/ Kongresmen: Demokraci w Izbie Reprezentantów w poniedziałek przedłożą wniosek o impeachment Trumpa

Karol Kwiatkowski9 stycznia, 202112 min

Demokraci w Izbie Reprezentantów USA w poniedziałek przedłożą artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa – poinformował w sobotę na Twitterze kongresmen stanu Kalifornia Ted Lieu.

Lieu, aktywnie biorący udział w procesie impeachmentu Trumpa w grudniu 2019 r., który ostatecznie zakończył się niepowodzeniem w Senacie, przekazał, że teraz pod nowym artykułem impeachmentu podpisało się 180 kongresmenów w następstwie zamieszek zwolenników Trumpa na Kapitolu z 6 stycznia.

Wcześniej portal CNN podał, że Demokraci w Izbie Reprezentantów planują w poniedziałek przedstawić w Kongresie artykuł impeachmentu wobec prezydenta Trumpa i głosować nad nim w przyszłym tygodniu. We wstępnym projekcie aktu – jak podało CNN – oskarża się go o „podżeganie do powstania”.

Po szturmie na Kapitol przywódcy Partii Demokratycznej są zdeterminowani, by procedura impeachmentu nastąpiła szybko, tym bardziej że pozostało jedenaście dni do inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena 20 stycznia.

W Waszyngtonie mówi się nieoficjalnie, że do głosowania nad wnioskiem powinno dojść jeszcze przed 15 stycznia. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • zdzicho

    10 stycznia, 2021 at 11:56 am

    Biedne WASPy wciąż nie kumają kto im te kuku robi. Albo tak bardzo boją się wymienić ich z nazwiska. A rzecz jest prosta, żydłacka finansjera usiłuje zblatować się z Chinami, bo tam jest blisko 2 mld ludzi do ograbienia! A dochody chińskiego państwa są niebotyczne! Każdy żyd, kiedy sobie to uświadomi, to popada w obłęd pożądania! Oczywiście tradycyjnymi sposobami, jak siłowe zajęcie czy rozpirzenie struktury tego państwa mowy być nie może. Pozostaje jedynie przyłączyć się do tego wroga. No tak, ale republikańskie 'Trumpy’ do tego nie dopuszczą, więc pozostaje żydom przejąć władzę, co niniejszym się dzieje.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *