Kredyt hipoteczny – najlepsze oferty styczeń 2021

Artykuł Sponsorowany9 stycznia, 20218 min

Warto je ze sobą porównać na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne , by wybrać zobowiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Kredyt hipoteczny – jakie warunki trzeba spełnić?

Oczywiście, nie ma dwóch identycznych zobowiązań kredytowych. Znaczenie ma przecież indywidualna polityka kredytowa realizowana przez konkretną instytucję bankową, ale także potrzeby i możliwości spłaty kredytu przez potencjalnego klienta. Okazuje się jednak, że kredyt hipoteczny charakteryzuje się typowymi zasadami, warunkami i ograniczeniami, z jakimi zawsze musi liczyć się kredytobiorca. Musimy wziąć pod uwagę, że przecież kredyt na mieszkanie obarczony jest ogromnym ryzykiem kredytowym. Jego średnia wartość to 350 tysięcy złotych, a czas współpracy z bankiem to 13 lat. Zobowiązania tego rodzaju są jednak możliwe do zaciągnięcia na znacznie dłuższy czas i większą wartość.

Obowiązkiem kredytobiorcy jest odpowiednia zdolność kredytowa. Ta wyliczana jest na podstawie zaświadczeń o zarobkach, ale również analizę wpływów na konto. Co więcej, od kredytobiorcy oczekuje się wpłaty wkładu własnego, a ten wynosi co najmniej 20% całej wartości zobowiązania. Każdy bank generuje też raport BIK, dzięki czemu poznaje historię kredytową przyszłego klienta. Jeśli ten posiada długo, raczej nie ma szans na współpracę.

Należy wskazać, że kredyt hipoteczny dostępny jest bez względu na rodzaj nieruchomości. Kredytowane może być mieszkanie z rynku wtórnego, ale też pierwotnego, działka budowlana albo dom wolnostojący. Wartość takiej nieruchomości zawsze określa rzeczoznawca.

Kredyt hipoteczny – jak wybrać najlepszy?

Dobrym narzędziem do porównań ofert kredytowych jest ranking kredytów hipotecznych. To zestawienie, które uwzględnia kluczowe dla atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania czynniki. W przypadku kredytu na mieszkanie liczy się przede wszystkim oprocentowanie, czas współpracy z bankiem, wysokość comiesięcznej raty. To jednak nie wszystko, bo przyszły kredytobiorca musi brać też pod uwagę całkowite koszty kredytu, czyli wskaźnik RRSO. W ten wlicza się także prowizja za udzielenie kredytu czy odsetki karne za zwłokę w spłacie oraz konieczność nabycia ubezpieczenia.

Co istotne, przeciętny kredytobiorca zwraca głównie uwagę na to, by kredyt hipoteczny był po prostu tani. Okazuje się jednak, że to nie wystarczy, by móc cieszyć się doskonałym zobowiązaniem na dogodnych warunkach. Priorytetem mają być też warunki współpracy, a więc warunki weryfikacji zdolności kredytowej czy wartość wkładu własnego. Komfort spłaty zobowiązania kredytowego na mieszkanie wiąże się także z bonusami, jakie może otrzymać klient. Mowa tutaj o zarządzaniu kredytem za pośrednictwem internetu czy możliwości wzięcia tzw. wakacji kredytowych w sytuacji chwilowych problemów finansowych.

Zastanawiasz się, jak oszczędzać pieniądze? Ranking kredytów hipotecznych będzie dla Ciebie wsparciem, by wziąć zobowiązanie na miarę indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości spłaty. Ranking wskaże także najbardziej atrakcyjny kredyt, uwzględniając aktualną sytuację na rynku usług finansowych. Musisz wiedzieć, że oferty zmieniają się diametralnie. Właśnie dlatego, szukając kredytu hipotecznego w bieżącym miesiącu, należy szukać zestawień pod hasłem typu „ranking kredytów hipotecznym grudzień”. Okazuje się, że zestawienia sprzed miesiąca mogą już tylko wprowadzać w błąd. Ranking kredytów hipotecznych musi być więc nie tylko aktualny, ale też zawierać rzetelne informacje. To dlatego poleca się korzystanie z tego, który został opublikowany przez niezależne źródła. Zestawienia oferowane przez banki mogą nie być wiarygodne, a jedynie wskazywać atuty tylko wybranych propozycji.

Ranking kredytów hipotecznych podpowie, z jakiej oferty skorzystać i niekoniecznie ta proponowana jest przez instytucję bankową, z którą klient już współpracował. Coraz częściej lepsze warunki kredytowe czekają na zupełnie nowych kredytobiorców, bo banki w ten sposób chcą zdobywać ich lojalność.

Co istotne, rankingi sprawdzają się, by ocenić konkretne kredyty hipoteczne, natomiast zawsze podają jedynie ogólne, szacowane i poglądowe dane. Te ostateczne kredytobiorca otrzyma dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej. Istotne jest to, że również kredyt hipoteczny może być elastyczny i „szyty na miarę”, a każdy potencjalny klient ma szansę negocjować warunki umowy z bankiem. Pamiętajmy, że decyzja o wzięciu kredytu na mieszkanie zawsze musi być podjęta racjonalnie, nierzadko jest największą inwestycją finansową w życiu.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk