PolskaNie wiadomo czy jest sens testować nauczycieli, ale… decyzja już zapadła

Paweł Skutecki7 stycznia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie wiem, czy operacja testowania nauczycieli pod kątem COVID19 jest potrzebna, ale taka decyzja już zapadła – powiedział w czwartek w RMF FM wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Wiceszef resortu edukacji i nauki Dariusz Piontkowski był pytany w czwartek m.in. o to, czy przeprosi nauczycieli za to, że przez wiele miesięcy nie chciał się zgodzić na to, aby byli testowaniu pod kątem koronawirusa.

„Nadal uważam, że nie wiem, czy do końca jest potrzebna tego typu operacja, ale taka decyzja zapadła, więc trudno z nią dyskutować” – powiedział na antenie RMF FM. Dodał, że wśród nauczycieli uczących w klasach I-III „nieco ponad 50 proc. wyraziło chęć przejścia przez takie testy.”

Pytany o powód wykonywania testów wskazał zwiększone poczucie bezpieczeństwa wśród samych zainteresowanych. „Nowe kierownictwo ministerstwa, pan premier, zaakceptowali taki pomysł i będzie on realizowany” – przypomniał.

Dodał, że jeśli testy „miałyby być skuteczne”, to trzeba by je co jakiś czas powtarzać. „Są także racje mówiące o tym, że być może warto to zrobić. Taka decyzja zapadła, ja się jej podporządkowuję i oczywiście współpracuję przy tym, żeby te testy objęły jak największą grupę ludzi i być może pozwolą też poczuć się bezpieczniej nauczycielom” – dodał Piontkowski.

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia podało, że chętnych jest ok. 190 tys. osób. Powiatowe sanepidy zbierają listy imienne.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 1 =