Prezydent Poznania: Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma kontakt z pacjentami?

Karol Kwiatkowski4 stycznia, 20213 min

Proszę porównać: czy Władysław Kosiniak-Kamysz prowadzi praktykę lekarską? Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma kontakt z pacjentami? (…) W polityce brakuje szczerości i odwagi, by powiedzieć wyraźnie, kto powinien być zaszczepiony w pierwszej turze. – powiedział Interii prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

– Odmówiłbym szczepienia poza kolejnością, bo jestem zdrowy jak koń. Mam 56 lat, ale morsuję, dużo ćwiczę, a wyniki badań mam rewelacyjne. Nie boję się wirusa, nie boję się śmierci, nie mam chorób współistniejących, więc nie zamierzam się wciskać. Nie oburza mnie natomiast, że ktoś inny z takiej propozycji skorzystał – powiedział Interii prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

„Uważam, że artyści są naszym dobrem narodowym” – napisał w niedzielę w mediach społecznościowych prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, odnosząc się do informacji, że ok. 18 osób spoza środowiska medycznego otrzymało szczepionkę na CODID-19 poza kolejnością.

„Dajemy im ordery, robimy sobie z nimi zdjęcia, dokonujemy wpisów na Facebooku. A może warto o nich zadbać bardziej konkretnie, póki żyją?” – pytał.

„Gdyby to ode mnie zależało, w pierwszej kolejności zaszczepiłbym honorowych obywateli Miasta Poznania, w tym Agnieszkę Duczmal, czy Andrzeja Wituskiego. Naród powinien dbać o swoje elity. W Polsce, gdzie władza, mentalnie tkwiąca w socjalizmie, systemowo je niszczy, wciąż mamy z tym problem” – dodał Jaśkowiak.

W rozmowie z Interią Jaśkowiak nie wycofał się ze swojego wpisu. Jak dodał, negatywna reakcja na niego „wynika z tego, że żyjemy w społeczeństwie mocno osiadłym w socjalizmie z wdrukowaną awersją do elit”.

– Proszę porównać: czy Władysław Kosiniak-Kamysz prowadzi praktykę lekarską? Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma kontakt z pacjentami? (…) W polityce brakuje szczerości i odwagi, by powiedzieć wyraźnie, kto powinien być zaszczepiony w pierwszej turze. A ci ministrowie ze Zjednoczonej Prawicy, o których mówię, pewnie i tak zaszczepią się poza kolejnością – powiedział.

Źródło: Interia, PAP, Facebook.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk