ZagranicaAntysemicki atak w Niemczech! Sąd wypuścił napastnika

Paweł Skutecki4 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rabin gminy żydowskiej w Offenbach był celem ataku antysemickiego w Hesji. Był obrażany i nękany antyżydowskimi hasłami przez pijanego mężczyznę w piątek wieczorem po wyjściu z synagogi – informuje w poniedziałek dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Sędzia, który orzekał w sprawie, nie widział podstaw do zatrzymania agresora.

Rabinowi towarzyszył strażnik z gminy żydowskiej. Wezwani policjanci zatrzymali napastnika. To 46-latek często widywany w okolicy, w której doszło do incydentu. Dyżurny sędzia, który orzekał w sprawie w piątek wieczorem, nie widział podstaw do zatrzymania go.

W ostatnich latach w Offenbach wielokrotnie dochodziło do podobnych ataków. W 2018 r. rabin tej gminy został w drodze do synagogi znieważony przez grupę młodych mężczyzn, wykrzykujących „Scheiss Jude” i „Wolna Palestyna”.

W 2013 r. ten sam rabin był molestowany antysemickimi hasłami przez grupę młodych ludzi w centrum handlowym w Offenbach. Sprawa wywołała w tamtym czasie poruszenie także dlatego, że ochrona centrum handlowego nie przyszła rabinowi z pomocą, lecz zmusiła go do usunięcia zdjęć, które zrobił napastnikom i wyrzuciła go z centrum, podobnie jak napastników.

Federalna minister sprawiedliwości Christine Lambrecht powiedziała w październiku po innym antysemickim ataku, do którego doszło przed synagogą w Hamburgu: „Nienawiść do Żydów jest hańbą dla naszego kraju. Musimy stawić jej czoła jeszcze bardziej zdecydowanie i wykazać większą gotowość do pomocy osobom dotkniętym nienawiścią i przemocą”. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 1 =