PolskaJaki jeszcze celebryta zaszczepił się poza kolejką?

Karol Kwiatkowski2 stycznia, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Aktor Wiktor Zborowski oraz satyryk i reżyser Krzysztof Materna są na liście osób zaszczepionych w puli z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – poinformował w sobotę Polsat News. Przyjęcie pierwszej dawki szczepionki potwierdziła również aktorka Maria Seweryn. W mediach społecznościowych pochwali się Leszek Miller i Krystyna Janda.

Na Facebooku jest strona prowadzona przez studentów w celu nagłaśniania wszelkich nieprawidłowości na WUMie o nazwie „ZUM na WUM”. Piszemy o uczelni na poważnie i z humorem – deklarują się prowadzący.

W temacie szczepień celebrytów poza kolejką popełnili taki wpis:

„Jesteśmy studentami WUM. Zakładając ten fanpage chcieliśmy bronić praw studentów, które wg nas są zbyt słabo (lub czasami wcale nie są) respektowane na naszej Uczelni. To, z czym mierzymy się dzisiaj, nie dotyczy tylko studentów, ani tylko Uczelni czy tylko ochrony zdrowia. Dotyczy nas wszystkich.
Zastanawialiśmy się czemu temat szczepień poza kolejką został tak łagodnie i oględnie potraktowany w noworocznych Faktach TVN, szczególnie że temat wydaje nam się bulwersujący.
Dziwi nas, że żaden z dziennikarzy nie dotarł do tego, że co najmniej jedno nazwisko na liście 18 z WUMu jest również bardzo ściśle związane ze wspomnianą stacją oraz że nigdzie nie padło, iż JM prof. Zbigniew Gaciong jest wiceprzewodniczącym Rady Fundacji TVN
To nie jest tania sensacja. Personel medyczny codziennie naraża życie, a my w bolesny sposób dowiadujemy się, że ideały, z którymi zaczynaliśmy studia, można wyrzucić do kosza, bo ważniejsze niż etyka lekarska jest celebryctwo, niż sprawiedliwość – władza, niż odpowiedzialność – własna wygoda.”
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 − sześć =