ZagranicaUSA/ Do 18 grudnia ponad 3 tys. NOP-ów

Karol Kwiatkowski29 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

CDC – rządowa agencja USA podała, że do 18 grudnia zanotowano 3150 przypadków niepożądanych odczynów poszczepiennych – anifilaksji, po których pacjenci nie byli w stanie funkcjonować lub podjąć pracy.

CDC (Centers for Disease Control and Prevention) to agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Zadaniem CDC jest zapobieganie chorobom (zwłaszcza zakaźnym) oraz ich monitoring i zwalczanie, a także zajmowanie się zagadnieniami zdrowotnymi związanymi ze środowiskiem naturalnym, środowiskiem pracy, a także z szeroko pojętą profilaktyką i poprawą stanu zdrowia społeczeństwa amerykańskiego – informuje Wikipedia.

Do 18 grudnia w USA wykonano 112 tys. szczepień i w 3150 przypadkach zanotowano niepożądane odczyny poszczepienne – anifilaksje, po których pacjenci byli niezdolni do wykonywania normalnych codziennych czynności, niezdolni do pracy, wymagali opieki lekarza lub pracownika służby zdrowia.

Dane przedstawia tabelka:

Można przyjąć, że u ok. 3 proc. zaszczepionych po przyjęciu dawki szczepionki przeciwko COVID-19 zaobserwowano NOP-y, które wymagały interwencji lekarza. Idąc krok dalej, możemy policzyć, ilu takich NOP-ów możemy spodziewać się w Polsce.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, twierdzi, że do jesieni uda się zaszczepić ok. 15 mln. Polaków, czyli możemy się spodziewać ok. 450 tys. NOP-ów wymagających interwencji lekarza.

Źródło: CDC

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 5 =