Radca prawny: Zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową będzie bezprawny

Karol Kwiatkowski20 grudnia, 20203 min

Ograniczenia w przemieszczaniu dotyczą jedynie nocy sylwestrowej – od godz. 19.00 w Sylwestra do godz. 6.00 w Nowy Rok – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Radca prawny Anna Kubala zapoznała się z propozycją zakazu przemieszczania się i stwierdziła, że takiego zakazu obecnie rząd nie może wprowadzić. 

Anna Kubala apeluje w mediach społecznościowych, aby Polacy przestali „wierzyć w prawo telewizyjne”.

– Proponowany (jeszcze nie jest wprowadzony!!!) przez MZ zakaz przemieszczania się od godz. 19:00 31.12 2020 r. do 6:00 01.01 2021 r. jest niezgodny z Konstytucją, BEZPRAWNY, gdyż:zgodnie z art. 52 ust. 1 Konstytucji „każdemu zapewnia się wolność poruszania po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”, dalej w art. 52 ust. 3 wolność ta może podlegać ograniczeniom określonym w ustawie. Wprowadzenie tzw. „godziny policyjnej” będzie nielegalne i nielegalne będzie egzekwowanie zakazu poruszania się i nakładania jakichkolwiek kar – napisała Kubala.

– Ograniczenia wolności poruszania może nastąpić tylko przez wprowadzenie STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ ZGODNIE Z ART. 233 UST. 1 KONSTYTUCJI: w stanie klęski żywiołowej można ograniczyć prawa określonej w art. 52 ust. 1 (wolności poruszania się) – zaznaczyła radca.

– Proszę pamiętać, iż od posłuszeństwa zginęło więcej ludzi niż od rewolucji – zaapelowała na koniec Kubala.

Zdjęcie: Facebook

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk