Osiemnaście lat siedział niewinnie. Teraz dwa lata już czeka na odszkodowanie

Paweł Skutecki16 grudnia, 20202 min

W pierwszych dniach lutego przyszłego roku Sąd Okręgowy w Opolu ogłosi wyrok w sprawie Tomasza Komendy, który domaga się od Skarbu Państwa blisko 19 mln złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia za 18 lat pobytu w więzieniu na podstawie niesłusznego wyroku.

Mający obecnie 44 lata Tomasz Komenda został skazany w 2004 r. za gwałt i morderstwo 15-latki. Czynu tego miał dokonać w 1996 r. Za kratami spędził osiemnaście lat, zanim został uniewinniony w 2018 r.

Za pobyt w więzieniu i związane z tym szykany Tomasz Komenda domaga się od Skarbu Państwa blisko 19 mln zł tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia. Ze względu na drastyczne szczegóły związane z jego pobytem w więzieniu, proces prowadzony był z całkowitym wyłączeniem jawności.

W środę przesłuchano ostatnich biegłych z zakresu psychologii i psychiatrii. Biuro prasowe sądu nie wykluczało, że dzisiaj zapadnie wyrok. Według nieoficjalnych informacji, Tomasz Komenda przyjechał do Opola, by osobiście stawić się na publikacji wyroku.

Po trwających cztery godziny przesłuchaniach sąd poinformował, że wyrok w sprawie odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy zostanie ogłoszony na początku lutego przyszłego roku. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk