Szwajcaria nie zatwierdziła szczepionek na koronawirusa

Karol Kwiatkowski7 grudnia, 202022 min

Szwajcaria nie zatwierdziła stosowania szczepionek na koronawirusa pochodzących od firm Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego zwrócił uwagę, że w informacjach przekazanych przez producentów brakuje danych dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności i jakości – informuje Wirtualna Polska.

Szwajcarzy chcą dokładniej przeanalizować dane z badań nad szczepionkami, a nie opierać się na wnioskach przedstawionych im przez firmy farmaceutyczne – czytamy na portalu WP.

– Brakuje nam danych na temat skuteczności badań klinicznych i ważnych podgrup, które uczestniczyły w tych dużych badaniach – powiedział Claus Bolte, szef działu autoryzacji w Swissmedic, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Federalny Urząd Zdrowia Publicznego.

Według urzędu akceptacja tak szybko opracowanych szczepionek wymaga dużego zaufania do producentów i organów zatwierdzających. Dlatego ważne jest, aby bardzo dokładnie zbadać skutki stosowania szczepionek dla różnych grup ludzi. Szwajcarscy eksperci chcą wiedzieć więcej na temat wcześniejszych chorób osób, które brały udział w testach szczepionek – podsumowuje Wirtualna Polska.

Źródło: Wirtualna Polska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Marcin

  7 grudnia, 2020 at 1:30 pm

  „– Brakuje nam danych na temat skuteczności badań klinicznych i ważnych podgrup, które uczestniczyły w tych dużych badaniach – powiedział Claus Bolte, szef działu autoryzacji w Swissmedic”
  Proszę uprzejmie
  Gó..no zaczyna wybijać…
  Ciekawe czy nasi „dobrodzieje” czytali co kupują”
  Śmiem wątpić

  Reply

 • Stanisław

  7 grudnia, 2020 at 6:25 pm

  Nie przejmujcie się unia ma takich specjalistów że tak jak i emigrantów przyjmie i polubi. idioci merkel lenin żyją.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk