Premier po śmierci Janusza Sanockiego: nie mam wątpliwości, że działał w zgodzie z interesem Polski

Karol Kwiatkowski7 grudnia, 20202 min

Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale nie mam wątpliwości, że zawsze działał w zgodzie z interesem Polski i w poczuciu odpowiedzialności za nią – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, wspominając zmarłego Janusza Sanockiego, byłego posła VIII kadencji Sejmu.

„Z Kędzierzyna-Koźla dobiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci posła Janusza Sanockiego. Po ciężkiej walce przegrał bitwę z koronawirusem. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale nie mam wątpliwości, że zawsze działał w zgodzie z interesem Polski i w poczuciu odpowiedzialności za Nią. Będziemy o tym pamiętać. Spoczywaj w pokoju” – napisał premier Morawiecki na Facebooku.

Były poseł Janusz Sanocki, który walczył z COVID-19, zmarł w poniedziałek. Miał 66 lat.

Sanocki o swojej chorobie poinformował w mediach społecznościowych 19 listopada. Przez dłuższy czas był w śpiączce farmakologicznej i leżał pod respiratorem.

Janusz Sanocki to były burmistrz Nysy i były poseł, który w 2015 roku uzyskał mandat z listy Kukiz’15, ale do klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk